reklama

Po Vánocích vraťte použitý stromek do IKEA

Zákazníci mohou obchodu IKEA vracet použité vánoční stromečky

Brigádník Ladislav Toncr z valtické střední vinařské školy pomáhal připravovat 6. prosince u Valtic na Břeclavsku k expedici vyřezané borovice černé a lesní, kterých místní lesáci z valtického polesí dodají na letošní vánoční trh přes tři tisíce. Podle Davida Janoty z polesí jsou určeny především pro obce Břeclavska a Brno a poputují na trh v cenovém rozmezí 180 až 230 korun s výškou od 150 do 250 cm.
Brigádník Ladislav Toncr z valtické střední vinařské školy pomáhal připravovat 6. prosince u Valtic na Břeclavsku k expedici vyřezané borovice černé a lesní, kterých místní lesáci z valtického polesí dodají na letošní vánoční trh přes tři tisíce. Podle Davida Janoty z polesí jsou určeny především pro obce Břeclavska a Brno a poputují na trh v cenovém rozmezí 180 až 230 korun s výškou od 150 do 250 cm. | Foto: Aktuálně.cz

IKEA opět nabízí jedinečnou možnost pro své zákazníky. Zakoupit si mohou vánoční stromeček přímo před obchodním domem a po Vánocích ho vrátit.

Jako každý rok, i letos je na leden připravená možnost odnést do obchodního domu použitý vánoční stromek a bude vám vrácená část peněz, za které jste ho pořídili. Stromek je možné donést i rozřezaný. Jde o to, aby se dobře přepravoval. Před každou Ikeou budou sběrná místa, kam se budou odkládat.

Zákazníci získají určitý finanční obnos zpět. Peníze jim budou přičteny na Ikea kartu, jako sleva na další nákup. V loňském roce se prodalo pětadvacet tisíc kusů. Za každý z nich Ikea vysazuje nové stromy v českých lesích. Stromky, které se vrátí zpět, budou ekologicky zpracovány pro další energetické využití nebo se rozdrtí a zkompostují.

Ikea zatím nevydala bližší informace, od kdy je možné stromečky vracet, ale v loňském roce to bylo kolem 6. ledna. Celá akce skončila 28. ledna.

 

 

Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama