reklama

Olympia vystavuje zvířata z doby ledové

Chcete vidět pravěká zvířata v životní velikosti? Vydejte se do brněnské Olympie na výstavu

Šavlozubý tygr, mamut nebo srstnatý nosororožec v životní velikosti. Tyto prehistorické obry můžete nyní potkat mezi obchody světových značek, do brněnského nákupního centra Olympia totiž směřuje úspěšná výstava čtvrtohorních zvířat Giganti - Doba ledová.

Věrné modely čtvrtohorních zvířat budou v pasážích Olympie vystaveny zdarma od čtvrtka dvanáctého ledna do neděle dvanáctého února. Návštěvníci při procházce pasážemi centra uvidí známá zvířata jako je mamut nebo šavlozubec, čekají na ně ale také méně známé druhy, například obří pásovec nebo jihoamerický pozemní lenochod, jehož některé exempláře dosahovaly velikosti dnešních slonů. Celkem je v Olympii k vidění šest věrných modelů vyhynulých obrů - všechny ve scenériích imitujících tehdejší životní prostředí. Například prehistorický veledaněk Megaloceros je zachycen ve scéně s hyenami, mamut zase v bojové pozici.

"Výstava Giganti - Doba ledová poskytne návštěvníkům ojedinělou možnost poznat  druhy, které v době ledové provázely člověka, poznat nejen jejich podobu a ohromující velikost, ale také způsob života," říká Leoš Pajer z managementu centra Olympia Brno.

Výstavu vytvořili vědci Západočeského muzea v Plzni společně s umělci a modeláři a připravili unikátní expozici modelů zvířat z doby ledové v životní velikosti. Všechny modely vynikají překvapivě reálným zpracováním, jsou zde zastoupeny druhy, které vyhynuly před deseti tisíci lety vlivem klimatických změn, ale i druhy, které vyhubil až pozdější nešetrný přístup člověka. Původní výstavu v Plzni vidělo pětačtyřicet tisíc návštěvníků a stala se neúspěšnější výstavou Západočeského muzea. Poté modely zvířat cestovaly až do Jižní Ameriky a nyní směřují do Brna.  

Klaus: Bát se covidu je srabácké, žijeme v bláznivé době, bojíme se víc lidí než virů | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama