reklama

Přijďte na výstavu filmových plakátů do Lucerny

Máte rádi filmové plakáty? Až do čtrnáctého ledna naleznete v pražské kavárně Lucerna jejich výstavu

Alois Nebel
Alois Nebel | Foto: Petr Protivánek

V kavárně pražského kina Lucerna probíhá výstava filmových plakátů, která doprovází soutěž Českých lvů. Zájemci si na ní mohou prohlédnout čtyřiadvacet plakátů hraných filmů a dalších sedmnáct přibližujících dokumentární snímky, které se budou v obou kategoriích ucházet o tato prestižní ocenění. Plakáty jsou k zhlédnutí do čtrnáctého ledna.

Vítěze ceny za Nejlepší filmový plakát, která nemá podobu křišťálové sošky Českého lva, vyhlásí Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) na nominačním večeru čtvrtého února. Zatím nejvíc ocenění v dané kategorii získal Aleš Najbrt, který triumfoval pětkrát. Vloni byl oceněn Jan Švankmajer za plakát k filmu Přežít svůj život.

Český lev

Držitelé Českých lvů budou vyhlášeni v pražské Lucerně třetího března už podevatenácté v přímém přenosu ČT1. Podle rozhodnutí ČFTA bude jako v předešlém ročníku zachován princip pěti nominací, které se během finálového večera zužují na tři a teprve pak je vyhlášen vítěz. Bude i několik novinek. Kategorie Nejlepší výtvarný počin mění svůj název na Nejlepší výtvarné řešení filmu. Mění se také cena za Dlouholetý umělecký přínos českému filmu - nový název je Mimořádný přínos české kinematografii.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama