reklama

Nymfomanka Charlotte Gainsbourg: Jaká je ve skutečnosti

Málokterá herečka je tak jedinečná, svá a samozřejmě talentovaná jako Charlotte Gainsbourg. V čem je její kouzlo?

Foto: Profimedia.cz

Vůbec se Larsi von Trierovi nedivíme, že si coby svou múzu zvolil právě tuhle britsko-francouzskou herečku. Málokterá její kolegyně je totiž i přes tak úspěšnou kariéru zůstat jedinečná a svá. Není žádná vyložená kráska, a přesto se z ní podlamují kolena mužům, ale i ženám. V čem je její kouzlo?

Charlotte nepodléhá žádným trendům a módním diktátům. Drží se svého stylu, je originální a dostatečně sebevědomá. V podstatě celý život nosí jeden a ten samý účes, celý život nosí pánské košile a trika, ale přesto dokáže znovu a znovu překvapovat a uchvacovat. 

Vezmeme-li v úvahu, že v normálním životě je Charlotte známá spíš svým decentním vystupováním, vizáží a vkusem, tvoří tak dokonalý protiklad svým rolím, tedy zejména těm z poslední doby. 

Charlotte Gainsbourg byla v podstatě od narození předurčena k tomu stát se slavnou a úspěšnou. Před dvaačtyřiceti lety se totiž narodila anglické herečce a zpěvačce Jane Birkin a francouzskému herci a režiséru Sergi Gainsbourgovi. Velmi brzy však přesvědčila, že by se klidně dokázala prosadit i bez slavných rodičů.

Už ve třinácti letech si ve filmu V záři reflektorů zahrála dceru Catherine Deneuve a od té doby už hrála pravidelně. Důležitý v její kariéře byl rok 1985, kdy získala Césara za film Nestoudnice, kde ztvárnila svoji první problémovou dívku. Objevila se také ve filmu podle románové předlohy Iana McEwana Betonová zahrada, který rovněž sklidil obrovský úspěch.

Divák v našich končinách ji však může znát také coby Janu Eyrovou, případně z televizního filmu Bídnici, či z hollywoodských 21 gramů, kde se objevila po boku Seana Penna a Naomi Watts. A jednu velkou kapitolu v jejím životě tvoří filmy dánského a trochu šíleného režiséra Larse von Triera.

Začalo to v roce 2009 hodně šíleným, těžkým a zároveň krásným Antikristem, kde spolu s Willemem Dafoe hrají rodiče, kteří se musí vypořádat se smrtí svého dítěte. O dva roky později to byla Melancholia o konci světa a o vztahu dvou sester - Charlotte Gainsbourg a Kirsten Dunst.

O dvoudílné Nymfomance, která právě, podle nás ne zcela oprávněně, hýbe světem, se pak není třeba příliš rozepisovat. Von Trierovy filmy jsou sice čím dál slabší, ovšem Charlotte Gainsbourg v nich pořád září a hraje geniálně.

V současné době Charlotte natáčí další film s Catherine Deneuve a rovněž ještě letos by měl být hotový film Everything Will Be Fine, kde kromě Charlotte hraje také Rachel McAdams a James Franco. Báječná společnost.

Na závěr by se slušelo dodat, že Charlotte má tři děti s francouzsko-izraelským režisérem Yvanem Attalem, a kromě toho působí také jako zpěvačka. Nejde však o žádný rozmar, jak to někdy u velkých hvězd bývá. Charlotte totiž natočila už čtyři alba, která jsou spíš než jejím rolím podobná jí samotné - jsou skromná a nenápadná.

Malá ochutnávka jejího hudebního i pěveckého umu:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

7 věcí, které jste o Kate Middleton nevěděli

Atrey z Nekonečného příběhu: Jak dopadl idol z 80. let?

Stylový loft: Jak se bydlí na Manhattanu

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama