reklama

7 věcí, které jste o Kate Middleton nevěděli

Ve čtvrtek (9. ledna) to bylo dvaatřicet let, co se Catherine, vévodkyně z Cambridge alias Kate Middleton narodila. Přestože od té doby, co se vdala za prince Williama pravidelně plní stránky nejen bulvárních novin, jistě existuje ještě pár věcí, které jste o ní (možná) ještě nikdy neslyšeli.

Foto: Profimedia.cz

Ve čtvrtek (9. ledna) to bylo dvaatřicet let, co se Catherine, vévodkyně z Cambridge alias Kate Middleton narodila. Přestože od té doby, co se vdala za prince Williama pravidelně plní stránky nejen bulvárních novin, jistě existuje ještě pár věcí, které jste o ní (možná) ještě nikdy neslyšeli.

Asi už víte, že sama Kate má mnohem raději oslovení Catherine, nebo že byla vůbec nejstarší nevěstou britské královské rodiny. Když si brala Williama, bylo jí devětadvacet let, přičemž například Dianě bylo při svatbě s Charlesem pouhých dvacet.

Kolem vévodkyně Catherine je však mnohem víc takových zajímavostí. Tady jsou některé z nich:

1) Vyrostla v Jordánsku

Narodila se sice v britském Readingu, ovšem mateřskou školu navštěvovala v jordánském městě Ammán. Její rodiče se sem na nějakou dobu přestěhovali i s Kate a jejími dvěma sourozenci kvůli práci. Mimochodem, mateřská škola měla zaměření na výuku cizích jazyků.

2) William byl její idol

Kate zbožňovala prince Williama ještě dřív, než se vůbec poznali. Na jejich první společné tiskové konferenci se William nechal slyšet, že když poprvé přišel do jejího pokoje na univerzitě, měla na nástěnce asi dvacet jeho fotek. "To není pravda, byla to reklama na Levi's," bránila se tehdy se smíchem Kate. "Jenomže v těch leviskách jsem byl já," vrátil jí to William.

3) Podepsala předmanželskou smlouvu

Říká se, že Kate Middleton byla první, kdo musel před královskou svatbou podepsat předmanželskou smlouvu. Královská rodina se tak údajně chtěla vyhnout dalšímu bouřlivému rozchodu, jaký zažila Diana a princ Charles či Fergie a princ Andrew.

4) Skoro pekařka a návrhářka

Přestože má velmi prestižní vzdělání a kromě chemie a biologie studovala také dějiny umění, krátce po dokončení univerzity uvažovala o tom, že začne navrhovat dětské oblečení. Se svým bratrem Jamesem prý také vážně přemýšleli o tom, že otevřou vlastní pekárnu, jejíž výtěžek by pomáhal znevýhodněným mladým lidem.

5) Milovnice seriálů

Stejně jako spousta obyčejných mladých lidí, také Kate Middleton miluje seriály a sbírá celé série na DVD. Mezi její nejoblíbenější patří seriály Downton Abbey a The Killing.

6) Milovnice sportu a dvojkola

To, že Kate ráda hraje tenis a plave, a v minulosti se věnovala basketbalu, a dokonce i hokeji, už jste možná zaslechli. Mezi její současné koníčky však kromě plavby patří také jízda na dvojkole Boris, které s Williamem dostali jako dárek a jezdí na něm prý pokaždé, když se vrátí do Londýna.

7) Pět outfitů denně

Když vévodkyně Catherine vyráží na nějakou oficiální cestu, bere si s sebou pět outfitů na každý den a většinou skutečně všechny využije. Zkrátka etiketa je etiketa...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nový rok, nový život: Nejzábavnější kurzy pro každý věk

Foto: Které slavné ženy bojovaly s anorexií?!

7 důvodů, proč se hýbat: Sex k nim rozhodně patří!

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama