reklama

Nový rok, nový život: Nejzábavnější kurzy pro každý věk

Také tajně doufáte, že tenhle rok bude konečně lepší než všechny ostatní? Pojďme tomu ale trochu naproti. Například tím, že se naučíme něco nového.

Foto: Isifa/Thinkstock

Také tajně doufáte, že tenhle rok bude konečně lepší než všechny ostatní? Pojďme tomu ale trochu naproti. Například tím, že se naučíme něco nového. Samozřejmě vám teď nechceme vyprávět o kurzech psaní na stroji nebo lekcích angličtiny, které najdete na každém rohu. Našli jsme pro vás něco zajímavějšího, originálnějšího a hlavně zábavnějšího.

Učení jazyků však úplně nezatracujte. Když si vyberete nějaký "exotický" jazyk, může se běžný kurz stát dobrou zábavou, která se navíc později, až jazyk ovládnete, změní ve vaši velkou výhodu. Co pro začátek třeba ruština? Možná bude stačit jen oprášit znalosti ze základní školy a zase budete "malovat" azbukou jedna radost. 

Můžete jít ale ještě dál na východ a začít se učit třeba čínsky či japonsky. Nebo vám snad nepřipadá úžasné umět číst v jejich "rozsypaném čaji"? Pokud ne, máme pro vás další varianty zajímavých kurzů, na nichž se vůbec nemusíte stydět, že už vám dávno bylo třicet, čtyřicet či padesát:

Naučte se létat

V kurzu létání se naučíte ovládat jeden z ultralehkých letounů a v rámci tréninku si můžete "vlastnoručně" doletět až třeba do Rakouska podívat se, jak z výšky vypadají Alpy. Součástí kurzu létání je samozřejmě i spousta teorie, ovšem bez ní byste se ve vzduchu těžko obešli. Kromě toho si ale vyzkoušíte třeba i opravdovou komunikaci s řízením letového provozu.

Kurz většinou končí pilotní zkouškou. Ovšem ti, kdo ho absolvovali, říkají, že kromě toho, že nyní mohou létat samostatně, získali velkou dávku sebejistoty a odvahy. Takže i kdybyste pak už do letadla nesedli, zkušenost je to přesto velmi přínosná. 

KDE? Vyzkoušejte například Leteckou školu Aeroklubu Letňany (www.akletnany.cz). Cena za dvacetihodinový kurz a péči instruktora začíná na 42 tisících korun.

Pokořte vrchol

Šplhat na skály zvládl i malý Vašek ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny, takže to hravě zvládnete i vy. Stačí, když o tom nebudete říkat mamince a budete mít k ruce zkušeného náčelníka. Ještě než se pustíte do horolezeckého kurzu, můžete si vyzkoušet lezení na stěně, ale v přírodě je to samozřejmě mnohem hezčí. 

Do kurzu se můžete přihlásit, aniž byste měli jakoukoli zkušenost s lezením, a nezávisí ani na vašem věku. Naučíte se nejen lézt, ale také důvěřovat sami sobě a naučí vás to spoléhat na druhé. Mimochodem, říká se, že právě na skalách vznikají ta nejsilnější přátelství.

KDE? Mrkněte na stránky www.easyclimbing.cz, kde zkušení instruktoři nabízejí lezení například v pískovcových skalách Krušných hor. Jednodenní kurz vyjde na 2100 korun pro jednoho, ovšem čím více lidí s sebou vezmete, tím je cena výhodnější.

Nakreslete to

Nikdy není pozdě na to naučit se kreslit. Vyzkoušejte proto netradiční kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou. Tahle metoda nepracuje s talentem, ale právě s pravou mozkovou hemisférou, která vás naučí lépe vnímat věci kolem vás, a pak je také nakreslit. 

Právě proto je tento kurz vhodný i pro ty nejméně šikovné a nadané, kteří kreslili naposledy při školní výtvarné výchově. Stačí pouhé dva dny a zvládnete nakreslit dokonalý portrét obyčejnou tužkou.

KDE? Zkuste například školu Serafin (www.serafin.cz), která má pobočky po celé republice. Kurz kreslení tužkou tu vyjde na 2800 korun, ale vybrat si můžete klidně i kreslení uhlem či pastelkami, ale nabízejí tu dokonce i kurz sochařství nebo tvůrčího psaní.

Oslaďte si život

Chystáte se uspořádat oslavu a chcete oslnit své hosty? Nebo prostě jen milujete sladké a rádi byste se naučili vlastnoručně vytvořit dezerty hodné profesionálů? Spojte příjemné s užitečným a vyrazte si po stresujících Vánocích odpočinout na Šumavu, kde si zároveň osvojíte nové a neotřelé recepty na ty nejlepší minidezerty.

Naučíte se různé variace francouzských tartaletek, pavlovu s ovocem, ale i čokoládové pralinky a další dobroty, a to vše pod vedením zkušené cukrářky Jitky, která se učila mimo jiné i u Romana Pauluse z michelinského Alcronu.

KDE? Kurz pečení v krásné kavárně Nebespán v Kašperských horách probíhá na začátku února, trvá zhruba tři hodiny a zaplatíte za něj 1200 korun. V ceně jsou receptury, veškeré suroviny, odborné vedení a samozřejmě minidezerty, které si tu vyrobíte. V kavárně se můžete také ubytovat, její součástí jsou totiž i prostorné apartmány a několik malých pokojíčku. A pokud byste náhodou tento kurz nestihli, sledujete web www.nebespan.cz, jistě se tu brzy objeví nějaký další.

Zkrášlete se

Pokud milujete kosmetiku a všechny zkrášlovací rituály, jistě se vám bude líbit kurz líčení. Je jen na vašem stylu a vkusu, zda si vyberete kurz základního líčení, svatebního líčení, kurz líčení na fotografie, nebo třeba kurz oční linky. Co všechno tím získáte, asi nemusíme vyjmenovávat.

Čtěte také: Kurz tantry: Zvrhlost, nebo sex pro intelektuály?

Nejen že se konečně budete umět krásně nalíčit a zjistíte, co vám sluší, ale budete moci zkrášlovat i své kamarádky. A kdo ví, třeba vás to chytne natolik, že se rozhodnete od základů změnit svůj život a začít se právě tímhle živit...

KDE? Výborná je pražská škola make-upu Surface (www.surfacemakeup.cz), kde mají profesionálně vybavené studio, zkušené vizážistky, a dokonce i fotografický ateliér. Ceny kurzů začínají na 2500 korunách a mění se v závislosti na typu a délce kurzu.

Utečte pod vodu

Jestliže hledáte něco, u čeho perfektně vypnete a zapomenete na všechny starosti, volte potápění. Garantujeme vám, že ať už se budete potápět kdekoli, nebudete přitom vnímat nic než vodu, život pod ní, své tělo a svůj dech. A vynoříte se s dokonale čistou hlavou. 

K tomu, abyste mohli absolvovat zhruba pětidenní kurz pro začátečníky, potřebujete umět snad jen plavat a splývat na hladině. Začnete samozřejmě v bazénu, abyste pochopili všechny zákonitosti pobytu pod vodou, ale dva či tři dny strávíte potápěním  v otevřené vodě.

KDE? Podívejte se na stránky www.aquatic7.cz, kde najdete kurzy, jejichž základní část probíhá v Pardubicích či v Praze, a lokalitu potápění v otevřené vodě, si potom můžete sami vybrat. Za kurz zaplatíte 8900 korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Idoly našeho mládí: Jak zestárl MacGyver a ostatní?

Sexy zrzky Česko Slovenska: Které jsou nejkrásnější?

VIDEO Jak si vybrat správnou podprsenku?

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama