reklama

Na hory do Švýcarska? Autem za pár hodin

Autem trvá cesta do Švýcarska na hory pár hodin. Lyžování je tam přímo úžasné

Foto: Žena

Švýcarské Alpy jsou oblíbenou destinací turistů, zejména pak na zimní dovolenou. Vyhlášená lyžařská i snowboardová střediska nabízejí stále upravené sjezdovky, krásný zasněžený terén a ty nejkvalitnější služby.

Cesta autem zabere jen několik hodin a vede přes Německo. V obou zemích jsou silnice a dálnice ve skvělém stavu a výborně udržované. Na rozdíl od bezplatného průjezdu Německem, ve Švýcarsku je nutné si koupit celoroční dálniční známku. Vyjde zhruba na 800 korun.

Švýcaři jsou velice precizní a dbají na předpisy. Pokuty bývají přísné, pravidla silničního provozu je tedy radno striktně dodržovat. Dopravní značky jsou shodné s českými. Před odjezdem na dovolenou je nutné zkontrolovat povinnou výbavu vozidla a všech dokladů (řidičský průkaz, tzv. „eurořidičák", technický průkaz a doklad o povinném ručení vozidla, tedy zelená karta). Švýcarsko není členem Evropské unie, proto je dobré nespoléhat se na občanský průkaz a vzít si s sebou cestovní pas.

Před dlouhou cestou není od věci ani důkladný servis vozidla. Kompletní servis automobilu zajistí autoservis a pneuservis BestDrive. Mezi nabízené služby patří kontrola a servis podvozku, brzd, tlumičů či výfuku. Pneuservis BestDrive doporučuje také kontrolu pneumatik a jejich případnou výměnu a geometrii. Při nákupu pneumatik z koncernu Continental získáte bezplatné pojištění osobních pneumatik proti poškození Eurogarance.

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama