reklama

Magické datum s šesti jedničkami. Co přináší?

Na tento pátek připadá magické datum 11.11.2011. Co o něm soudí numerologové?

Tento pátek najdeme v kalendáři magické datum 11. 11. 2011. Podle numerologů má být listopadový den časem odpočinku a bez velkých závazků. Lze si ho zpestřit ochutnávkou Svatomartinského vína či husou

11. listopadu se podle legendy narodil svatý Martin z Tours, důstojník římského jezdectva. Jednoho mrazivého večera se jeho život změnil, když se s žebrákem podělil o svůj plášť. V noci se mu zjevil Kristus a druhý den Martin opustil armádu, nechal se pokřtít a stal se poustevník. Dodnes je tento den považovaný za výjimečný. Pranostiky praví, že na svatého Martina zima začíná. S tím je také spojený onen příjezd na bílém koni. Letos to ale na sníh zatím nevypadá.

V očích numerologů je 11. listopad 2011 nevhodný pro uzavření sňatku, přesto radnice a úřady zaznamenávají na listopadový pátek, který má v datu šest jedniček, zvýšený počet svateb.  Jedenáctý listopadový nicméně přináší zajímavé a silné číslo - víc jedniček v jednom datu už nezažijeme. Síla energie, kterou tento čas přináší, tedy podle jiných odborníků pomůže udržet svazky a závazky v ten den uzavřené. Ovšem pozor na negativní stránku. Lidé v tento den prý ztratí opatrnost a přirozené instinkty.

11. listopadu, ale o pár let zpět  

V roce 1918 byl 11. listoipadu v železničním vagónu na stanici Rethondes podepsaný konec první světové války.

Roku 1930 se narodil filmový a televizní režisér Antonín Moskalyk. Letos by se dožil krásných jednaosmdesáti let. Velkou popularitu získal seriálem pro Českou televizi - Četnické humoresky. V roce 2006 zemřel v brněnské Masarykově nemocnici.

11. 11. 1939 Zemřel student Jan Opletal, který protestoval při protifašistické okupaci.

Svět si tento den také spojuje s rokem 2000, kdy zahynulo sto padesát pět lidí v salcburském Kaprunu. Tragédii způsobil požár tunelové lanovky. Z útrob hory se tehdy zachránilo jen sedm lidí. Příčinou bylo vadné topení, ale na viníka se dodnes neukázalo.

 

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama