reklama
 

Svatomartinské slavnosti letos budou i v Praze

Svátek svatého Martina spojený s příchod mladého Svatomartinského vína oslaví v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad i pečenou husou

Foto: Jan Langer

V pátek jedenáctého listopadu se na náměstí Jiřího z Poděbrad budou konat Svatomartinské slavnosti. Farář požehná letošnímu ročníku Svatomartinského vína, na farmářských trzích bude k dostání i tradiční pečená husa.

Svatomartinské tržiště v pátek ožije dobrým jídlem a pitím. Devatenáct českých a moravských vinařů představí letošní Svatomartinské víno a svou klasickou produkci. Slavnostní přípitek proběhne přesně v jedenáct hodin jedenáct minut a jedenáct sekund. Za přítomnosti místostarosty Prahy 3 dostane mladé víno v pět hodin požehnání od faráře kostela Nejsvětějšího srdce Páně.

Mimo tradiční husy návštěvníci ochutnají kozí i královské síry, suché salámy, klobásky, bramboráky, slovácké koláčky a různé nakládané delikatesy. Celým náměstím bude znít živá hudba v podání Varmužovy cimbálové muziky a večer přijde na řadu swing Filipa Benešovského.

Po dobu slavností budou k dispozici degustace vín. Skleničku je  možné koupit za sto korun spolu s katalogem nabízeného vína. Jedna dávka Svatomartinského pak zájemce přijde na deset korun. Přívlastková vína budou mírně dražší. Pro pohodlí budou k dispozici vyhřívané stany a další občerstvení.

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama