reklama

Lukáš Pavlásek a Lucie Hunčárová: Chceme třetí místo

Rozhovor s Lucií Hunčárovou: Co nám prozradila na Lukáše Pavláska a co poodhalila ze StarDance?

Foto: Česká televize

Sledujete taneční soutěž StarDance? Pak jistě víte, že se komik a moderátor Lukáš Pavlásek dostal do finále, ačkoliv dle poroty neudělá jediný pohyb do rytmu a v jeho podání nelze hovořit o tanci. I když se na sociálních sítích zvedla obrovská vlna kritiky, získává dostatek hlasů od fanoušků a pokračuje dál...

My jsme se zeptali Lucie Hunčárové, taneční partnerky Lukáše Pavláska, jak zvládají nepříjemné komentáře, proč podle nich národ volí humor a uvolnění před tancem, a zda mohou v soutěži i vyhrát. Už do telefonu byla Lucie velmi otevřená a přiznala, že byl Lukáš po posledním víkendu z reakcí diváků zničený a chtěl ze soutěže odejít. Co nám ještě prozradila?

Jaká byla vaše první reakce, když jste se dozvěděla, že vaším partnerem bude Lukáš Pavlásek?

Chviličku jsem byla zaskočená, že takový komik jde do podobné soutěže a nevěřila jsem, že tančí. Já ho znala, mám jeho humor ráda, ale vůbec jsem si ho nedovedla představit na tanečním parketu. Nicméně jsem vše vzala tak, jak to má být, prostě osud. Šla jsem do toho po hlavě a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Upřímně, neříkala jste si, že je škoda, že se asi v soutěži daleko nedostanete?

První trénink nebyl tak strašný, protože jsem mu ukazovala základní krok do waltzu a do tanga, ten mu šel. Netušila jsem, že je na tom tak špatně. Až když jsem začala stavět variace na hudbu, tam jsme narazili, protože Lukáš necítí rytmus. Měla jsem strach, že brzo vypadneme. Myslela jsem si, že skončíme tak ve třetím kole. Kolo od kola jsme se modlili, protože jsme si sedli jako lidé a chtěli jsme spolu ještě dál tančit. S postupem do devátého kola jsme ale opravdu nepočítali.

Doporučujeme: Patřili jsme k favoritům, říká Leona Machálková

Co na Lukášovi nejvíc oceňujete?

Jde do všeho úplně na maximum. I přes kritiku tancuje tak, jak nejlíp může. Vypadá to na kameru, že se nesnaží. Ale on zhubnul šest kilo a opravdu jde na kůži a dře. Nemá moc vlohy na tanec a je na svém momentálním maximu. Kdybych s ním pracovala dva roky každý den, tančit se naučí.

I když neslyší rytmus?

Ano, jde o čas. Může se vše naučit a naposlouchat. Musel by se koncentrovat a věnovat jen tanci. I na našich kurzech, které vedeme s Janem Onderem v Sokolově, se objeví méně schopní jedinci, přesto je naučíme tančit. Jen nesmí přijít už s naučenou chybou, té se zbavuje těžko.

Po vyřazování, kdy vypadl Leoš Mareš, se vznesla vlna kritiky. Jak prožívá Lukáš, ale i vy, nenávistné reakce diváků, zejména na sociálních sítích?

Kritika byla už od začátku, ale v posledních dnech skutečně vygradovala na maximum. Nepřikládali jsme tomu váhu, protože nám bylo jasné, že jde o lidi, kteří nemají nic jiného na práci. StarDance je pro nás také zábavná šou. Ale teď je to až šílené a Lukáš to řeší. Nemůžete dělat nic. V pondělí byl ale smutný a hodně demotivovaný. Potřeboval čas, udělal si svůj úsudek a my jedeme dál. Ve středu mi dokonce řekl, že chce být ve finále.

Co si myslíte, že u diváků v případě vašeho páru vítězí? Je to více Lukášův smysl pro recesi nebo i jeho otevřenost, nestrojenost a styl, jakým komentuje svůj taneční um?

Myslím si, že jsme oba dva upřímní a na kameru se nic neskryje. Divák je chytrý a pozná, jak věci skutečně jsou. A náš vztah je upřímný a humor je spontánní. A já si myslím, že lidi bavíme. Na nic si nehrajeme. Lukáš přivedl ke StarDance novou skupinu lidí, kteří doteď pořad nesledovali. Jde o takové diváky, kteří by v životě nešli tancovat a teď mi píšou emaily, že se na kurzy hlásí chlapi, kteří si připadali na tanec jako dřeva, ale díky němu mají větší odvahu. Ti, co neumí tančit, se s Lukášem ztotožňují.

Přeci jen, Lukáš přinesl do StarDance nový fenomén, kdy "učí" diváky reagovat a hlasovat jinak. Nehodnotí jen tanec, ale i šou.. je to tak, podle vás, v pořádku?

Určitě v pořádku. Kdyby soutěžilo sedm Jitek Schneiderových a šest Leošů Marešů, tak je to nuda. A že my postupujeme už do devátého kola s nejmenším počtem hlasů, je skutečně pecka, opravdu fenomén. Vím, že v našem podání nejde o tanec, ale jsme zábavní. Dáváme divákům něco, co ostatní páry ne.

Proč myslíte, že diváci poslali domů právě Leoše Mareše? Nejsem odborník, ale podle mě tančil výborně...

Tancovat uměl, ale měl raketový start. V posledních kolech byla vidět únava a nešel nahoru. Diváky už ničím nepřekvapoval. A nebo si řekli, že je tak dobrý, že nebude potřebovat SMSky.

Páry, které dle mnohých aspirovaly na vítězství v soutěži odpadávají, vy jdete dál...jak na to reagují ostatní tanečníci, štáb a vaše nejbližší okolí v zákulisí? Jaká jste parta?

Máme obrovskou podporu všech. Hlavně Radek Banga a Maruška Doležalová. Jsme skvělá parta. Jde o tak fenomenální a kouzelný večer, že neřešíte nic jiného. StarDance je půl roku náš život, potkáváme se, lezeme po čtyřech, jsme stejně unavení. Prožíváme společné pády a vzestupy, jsme si podporou i psychology. Dokonce i VIPky se chovají výtečně.

Jistě vše probíráte s vaším životním partnerem, tanečníkem Honzou Onderem, dvojnásobným výhercem SD. Je vám i Lukášovi oporou?

Strašně velká podpora. Občas přijde na tréninky a tancuje s Lukášem za mě, když už padám únavou. Konzultujeme, funguje jako psycholog Lukáše, protože je velký trémista. On si při tanci pro uvolnění zpívá, což je možná důvod, proč netrefuje rytmus. Ale užívá si každý večer.

Oproti předešlým řadám StarDance na mě působíte klidněji a vyrovnaněji. Může za váš "nadhled" právě Lukáš?

Může za to zkušenost i Lukáš. Když mám vedle sebe člověka, který je v pohodě, pak na mě tu pohodu "prskne". Ze začátku jsem vše hrotila. Ale jak jsem zjistila, že ať uděláme, co uděláme, budeme poslední, tak jsme si řekli, že se nebudeme nervovat a vše si užijeme. I kdybychom si tam "prdli do mísy", vždycky dostaneme nejnižší hodnocení. Myslím si, že je porota trochu proti nám. Dávat nám dvojky, to je zbytečné. Občas bychom si zasloužili i pět bodů. Dávají nám vážně "hlínu".

Jako profesionální tanečnice jste v páru ta, která vede. Jak se vám daří zvládat urostlého chlapa?

Je to náročné. Narostly mi bicepsy a i se zvětšily prsní svaly. Musím mu občas zmáčknout ručičku a strčit do něj. Manipuluje se s ním dost těžko. Ale za to on nemůže. Potřebovala bych víc času, aby pochopil základní principy.

Musela jste změnit techniku výuky?

Úplně celou techniku. Jednoduše a nenáročně. S rukama stále bojujeme.

A vy jedete pořád naplno?

Musím povolit. Nemám o něj oporu. Jedu na svoje momentální maximum vůči němu. Pokud tančím s Honzou, energie používám daleko víc. Jeden z porotců mi dokonce řekl, že mám ještě ubrat, že jsem stále dost nad ním a jsme nesourodý pár.

Tréninky jsou dřina, na tom se shodují všichni. S Lukášem to asi nebude jiné, možná jen veselejší... jak relaxujete?

Nijak. Už jsem půl roku nerelaxovala. Po soutěži se chystáme s Honzou do Mariánských lázní. Miluju saunu, bazén, vířivku a sportovní masáže.

Lukáš pro Českou televizi uvedl: "Myslím, že to s Lucií zvládneme a budu schopen ji něco předat." Povedlo se? Co vás naučil?

Pravdou je, že teď zapomínám krokové variace, asi únavou, a on mi skutečně napovídá. Naučil mě být klidnější, trpělivější a nad věcí. Dokonce i začíná mluvit do choreografie. V sobotu budeme mít quickstep a on vymyslel houpací křeslo, kde bude hrát starce a já se ho pokusím roztancovat. Nakonec mi rupne při zvedačce v zádech a skončím v křesle já.

Náš tip: Marie o StarDance: Já a tanec? Pro okolí legrace

Prozradíte, co se vám honí hlavou, když se při přímém přenosu ozve "Prosím, pojďte na taneční parket"?

Prvních pět kol mně bušilo srdce a v hlavě byl velký otazník, jak to dopadne. Teď už je to dobré. Jsme hodně kontaktní. Držíme se za ruce, ramena, přitulíme se (myslím v dobrém, Lukáš má přítelkyni). A když se přes tělesnou schránku naladíme, pak víme, že je to ok.

Máte s Lukášem nějaký talisman pro štěstí?

Nemáme. Dali jsme si přezdívky. On je Pejsek a já Myšička.

Stíháte mezi tréninky přípravu na Vánoce? Pečete?

Vůbec ne. Nepeču, nevařím. U nás vaří Honza, dělá bramborový salát, společně zbytek.

Mimo StarDance je váš hlavní pracovní úvazek v Taneční škole Jana Ondera, nebo máte i vlastní projekty?

Ani nemám, děláme společně. Vedeme kurzy v taneční škole a ještě spolu vedeme Taneční hrátky s Honzou Onderem na "Déčku" České televize, což nás hodně baví.

Jak a kde budete trávit letošní Vánoce?

No... 23. prosince slavíme s Honzou u nás v Sokolově, a pak se rozjedeme každý po své rodině. Já jsem ji neviděla půl roku, takže se na ně hodně těším.

Na co se těšíte v roce 2016, ať už pracovně nebo i osobně?

Já vůbec nevím, co mě čeká. Natáčíme nové díly Tanečních hrátek. Jde o úspěšný pořad. Sami se s Honzou a dětmi při tanečkách vyblbneme. Vždycky se těším na nějaké volno. Hory, letní dovolená. Ale já vlastně žiju spíše přítomností, což mě naučil Honza, protože se nám práce mění z minuty na minutu.

Kateřina Cajthamlová tipuje na vítěze Marušku Doležalovou, Leona Machálková věří Jitce Schneiderové. Kdo vyhraje podle vás a proč?

Určitě Maruška Doležalová. Je šikovná, upřímná a milá.

Můžete vyhrát i vy?

Myslím si, že ne. Vždycky, když tam byl podobný komik, tak jej lidi podrželi, ale vypadl před branami finále. Když budeme ve finále, budeme rádi, připravujeme zábavný freestyle, ale nebylo by to vhodné vůči konkurenci, všichni nádherně tančí. Já bych si to ani nepřála. Ale třetí místo bych brala!!!

Kdo podle vás vyhraje? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

6 věcí, které od lidí nemůžete čekat

Nejlepší vánoční reklamy: Která se líbí vám?

Skočte si do piva: Léčí zevnitř i zvenčí


Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama