reklama

6 věcí, které od lidí prostě nemůžete očekávat

Býváte okolím často zklamáni? Možná si za to můžete sami!

Foto: Thinkstock

Býváte okolím často zklamáni? Možná si za to můžete sami!

Nečekejte, že ostatní budou sdílet váš úhel pohledu, že vám budou číst myšlenky, že vás budou mít automaticky rádi... To všechno si musíte zasloužit. Co od ostatních fakt nemůžete čekat?

1. Že se kvůli vám změní

To prostě není reálné. Lidé se nemění, ani při nejlepší vůli ne. Nemůžete napravit někoho jiného, to dokáže jenom on sám. Vy můžete zvenku pouze přihlížet.

Doporučujeme: 5 věcí, které mámy nikdy neřeknou nahlas

Netvařte se, že to neznáte ze své vlastní rodiny: Váš otec dostává záchvaty vzteku, když nemůže najít klíče - a trvá to, co se pamatujete, tedy už aspoň čtyřicet let. Vaše matka se rozpláče nad jakýmkoli filmem, kde ubližují zvířátkům. Taktéž od doby, co ji znáte. Váš bratr se zásadně nedělí. Byl lakomec už ve školce a zůstalo mu to dodnes. Ostatně vy sami se marně snažíte zhubnout od puberty... Tak co byste chtěli od ostatních?

2. Že někdy přijdou na sraz včas

To se nikdy nestane. Včasné příchody jsou v Evropě výsadou britské královské rodiny. Ostatní prostě chodí pozdě. Smiřte se s tím, vezměte si knížku a přestaňte prudit. Prostě se zaberte do čtení a počkejte, až ostatní dorazí.

3. Že si budou s radostí prohlížet vaše fotky z dovolené

Určitě byla báječná, ale oni tam nebyli. Nebolely je nohy z výšlapu do dvou tisíc metrů, nedýchali vznosné kadidlo a necítili na vlastní kůži sílu mořského proudu. Devítistá osmdesátá šestá fotka horského hřebenu, starověkého chrámu nebo podmořského světa je klidně může nudit k smrti.

4. Že vám budou skládat poklony

Snili jste v pubertě o tom, že davy budou skandovat vaše jméno, ženy při vašem doteku omdlí blahem a fanatické fanynky vás zasypou svým krajkovým spodním prádlem? Proberte se, nejmenujete se Elvis! Rozhodně tak dobře nezpíváte a práce boků taky nic moc. Prostě nemáte nárok.

Čtěte také: 10 věcí, kterých v životě budete nejvíc litovat

Totéž platí i o dámách. Doufáte, že ON vám padne k nohám, bude velebit vaši krásu a nedokáže bez vás žít? Moc koukáte na romantické seriály! Nebo jste emočně uvízla někde ve věku předškolačky . Proberte se, vy nejste Popelka ani Sněhurka...

5. Že vám budou číst myšlenky

To je zejména ženský problém. Je přece tak jasné, na co myslíte... Omyl! Není. A už vůbec nemůžete čekat pochopení od mužů, ti totiž myslí úplně jinak.

6. Že vás budou mít lidé automaticky rádi

Kdepak, to se musíte hodně snažit: Být laskaví, vstřícní, vlídní, milí. A možná ani to nepomůže. Někomu se prostě nezavděčíte, ať děláte, co chcete. Maximálně dosáhnete toho, že bude vaší ochoty zneužívat. Tak to na světě prostě chodí. Vítejte v realitě!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak dcera změní obyčejného chlápka v báječného tátu

Ludvík Hess: Ten metál bych pojmenoval "polibek smrti"

Celulitida: Ověřené bylinky ji zničí za pár peněz

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama