reklama

Korálkiáda v Guinessově knize rekordů? To se uvidí!

Sbírejte korálky pro zdravotně postižené! Projekt Korálkiáda chce do Guinessovy knihy rekordů!

Pokud se vám doma roztrhly korálky z dovolené, nebo vám jen tak leží náhrdelníky po vaší babičce a vy nevíte co s nimi,  můžete pomoc lidem, kteří ji potřebují.

Portál Potvor.cz shromažďuje prostřednictvím svého webu korálky, které poslouží pro dobré účely. Získají je jednotlivé chráněné dílny, které je použijí pro rehabilitaci a kreativní tvoření se zdravotně postiženým lidmi.

Co je Korálkiáda?

Projekt Korálkiáda sbírá korálky po celé České republice pro zdravotně postižené. S tímto nápadem přišel portál pro kreativní lidi potvor.cz. Ústav korálky využívá pro tvoření svých klientů, kteří si procvičují prsty, nebo z nich vyrábí drobné předměty. Skoro v každé domácnosti se najde řada nepotřebných korálků. Všechny mohou skončit v rukou České abilympijské asociace a doputují do vybraných chráněných dílen, jako materiál pro další tvoření.

Zapojit se může každý!

Kromě jednotlivců už svými korálky přispěly i kavárny, muzea, galerie, školy, družiny i mateřské školky. Mezi prvními byla školní družina ze Šumperka, kde děti navlékly více než 50 metrů. 40 metrů dlouhý korálkový řetěz zaslala i mateřská školka z Trutnova a mnoho dalších. Komentáře a fotky z navlékání můžete zveřejňovat na www.koralkiada.potvor.cz.

Projekt mohou podpořit i ti, co doma korálky nemají. Po celé republice se konají navlékací párty, kde korálky dodávají sponzoři a je třeba šikovných rukou k navlékání. Například v prodejně korálků Rooya v Praze se díky takovým akcím navléklo více než 250 metrů korálků.

Navléká se do 26. května 2012, kdy se všechny korálky spojí, změří a pak se předají zdravotně postiženým.

Cílem je pomoci a překonat světový rekord

Pořadatelé projektu letos odstartovali další ročník s tím, že se pokusí překonat současný český korálkový rekord - 317 metrů. Tento rekord se podařilo překonat už po dvou týdnech po spuštění projektu. Dnes je navléknuto více než 1, 6 kilometru a útočí na světový rekord. "Rádi bychom se zapsali do Guinessovy knihy rekordů a věřím, že to zvládneme," říká paní Klára z www.potvor.cz.

Co je Abilymmpiáda?

Soutěžní přehlídka pracovních schopností a dovedností lidí se zdravotním postižením. Letos se koná 20. ročník 26. května. Tento den se sbírání ukončí a uvidíme, zda se Česká republika objeví v Guinessově knize rekordů. Vše se koná v ČEZ Aréně v Pardubicích.

 

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama