reklama

Jaký film nesmíte v kině minout? Scorseseho Huga

Jaký film získal jedenáct nominací na Oscara a od čtvrtka běží v kinech? Hugo a jeho velký objev určitě pobaví celou rodinu

Foto: Bontonfilm

Jaký film vstupuje tento čtvrtek do kin a získal jedenáct nominací na prestižního Oscara? A proč by vám tento snímek neměl uniknout? Řekneme vám to!

Do kin právě přichází animovaný film Hugo a jeho velký objev režisérského velikána Martina Scorsese, který natočil dnes již kultovní filmy jako Taxikář (1976), Zuřící býk (1980), Mafiáni (1990) nebo Casino (1995). Jeho posledním film před Hugem byl mysteriózní thriller Prokletý ostrov (2010) s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Film vstupuje do kin ve 2D i 3D verzi s titulky.

O čem film vypráví?

Hugo Cabret (Asa Butterfield) je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček (Ben Kingsley) a od něj i k jeho chráněnce (Chloe Grace Moretzová), která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady.

Jak k němu přišla? Jaké tajemství skrývá její adoptivní prarodič, že o něm nesmí nikdo mluvit? Skrývá robot skutečně otcův vzkaz? A dokáže Hugo na všechny tyhle otázky odpovědět dřív, než ho dostihne ruka zákona v podobě přísného nádražního hlídače (Sacha Baron Cohen) a pošle ho do sirotčince?

Zábava pro celou rodinu

Pro oscarového režiséra Martina Scorseseho je projekt vysokorozpočtového 3D filmu s rodinným charakterem výletem na pro něj naprosto neznámé území, přitom se jedná o jeho srdeční záležitost. Pod povrchem fascinujícího dobrodružství malého kluka z nádraží 30. let minulého století se totiž skrývá ještě jeden, silnější příběh.

Ten se vrací ještě o pár let nazpět a vypráví o báječném muži s obrovskou fantazií a kamerou, která psala začátky kinematografie. Knižní předloha Briana Selznicka se stala celosvětovým fenoménem a k podobnému úspěchu má našlápnuto i filmová adaptace, protože film získal třináct nominací na Oscara včetně kategorií Nejlepší film nebo Nejlepší režie. Hugo a jeho velký objev již získal Zlatý glóbus za Nejlepší režii.

"V těch nejlepších Scorseseho filmech najdete spoustu citu. Jsou plné krásných obrázků a fantastických hereckých výkonů. Hugo se od nich liší v jediné drobnosti. Není jen pro dospělé," říká producent Graham King.

 

 

Potřebujeme poznat sami sebe. Při meditaci se vynořují bolesti a zranění, říká Bob | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama