reklama

Hra roku: Nový Koncept pro rozvinutí fantazie

Letošní ocenění Hra roku získala francouzská novinka ve stolních hrách na českém trhu, hit letošního podzimu, hra Koncept.

Foto: ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

Letošní ocenění Hra roku získala francouzská novinka ve stolních hrách na českém trhu, hit letošního podzimu, hra Koncept. Řadí se ke slovním hrám typu Dixit, Identik, Pixit a dalším. Svou nominaci nezískal Koncept jen tak náhodou. Je totiž až nebezpečně zábavný.

Cílem je ve dvojici, která se může a dokonce by měla radit a spolupracovat, uhodnout slovo, název, jméno či frázi, které má dvojice soupeřů na mysli. Dvojice používají k napovídání protihráčům nikoliv slova či pantomimu, ale několik typů symbolů (obrázků), které označují přímo na speciální hrací desce, která je součástí a základem Konceptu. Podle toho, jaké symboly vyberou, vedou indicie k nápovědě, která má soupeřící dvojici přivést k výsledku. Je třeba zapojit intuici, ale také, a to především, fantazii a indukci.

Otazník jako symbol celé hry

Celá hra je symbolizována otazníkem, který je zde značkou pro hlavní indicii, díky níž popisujeme vybrané slovo, jméno, název či frázi. Pokud soupeřící dvojice neuhádne to, na co se ptáme hned, pak přidáváme další barevné značky ve tvaru vykřičníků, jednu po druhé tak, aby informaci zpřesnily a zúžily tak okruh, ve kterém se hledané nachází.

Dva body získává ten, kdo jako první uhádne na základě symbolů slovo, jméno nebo frázi, kterou si protihráči z kartičky vybrali a na níž myslí. Vítězí pochopitelně ten, kdo nasbírá nejvíce bodů, ale ve skutečnosti je vítězem každý z účastníků, protože dokázal, nebo se alespoň pokusil, rozpohybovat fantazii a zapojit logiku.

Hru Koncept doporučuje i mistr světa v K1 Petr Vondráček, který se při hře bavil natolik, že ji nakoupil svým přátelům na velkou narozeninovou party. Hra je ale vhodná nejen pro dospělé. I dospívající děti dokáže vytáhnout od počítače a vrátit je zpět z virtuálního světa do bezstarostného hraní plného fantazie.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jaké budou Vánoce 2014? Černobílé a mátové!

Kam se schovat před vánočním stresem?

15 vánočních dárků, které potěší každou ženu

Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama