reklama

Co pijí řidiči na Vánoce? Nealkoholické pivo

Co pijí řidiči o Vánocích? Přečtěte si výsledky zajímavého výzkumu

Foto: Native PR

Zájem o nealkoholická piva v době Vánoc opět stoupá - na návštěvě by právě tento nápoj nejvíce ocenilo 39 procent řidičů a řidiček, o sedm procent více než v loňském roce. Nesycenou limonádu nebo džus by si naopak dalo méně konzumentů, jen šestnáct procent dotazovaných oproti loňským devatenácti procentům. Vyplynulo to z průzkumu na 1064 respondentech, který provedla nezávislá výzkumná agentura Ipsos.

Nealkoholické pivo boduje

Vánoční čas se neúprosně blíží a s ním i rodinné a jiné přátelské návštěvy, na něž často jedeme autem. Jaké nápoje tedy připravit pro řidiče, kteří si nemohou dopřát tradiční likéry nebo šampaňské?

Podle průzkumu agentury Ipsos realizovaného v říjnu 2011 je preferovanou alternativou nealkoholické pivo - jako nejvhodnější nápoj jej zvolilo 52 procent řidičů. Zájem však o něj projevují také řidičky a ráda by si ho dopřála každá čtvrtá. Nealko pivo Češi upřednostňují dokonce více než nesycené limonády a džusy, které by si dalo dvanáct procent mužů a 21 procent žen, či sladké sycené limonády, jež ocení pouhých jedenáct procent.

"Češi si, zdá se, začínají uvědomovat rizika spojená s nevhodným stravováním a svůj jídelníček více přizpůsobují zdravému životnímu stylu, a to nejen v oblasti jídla, ale i nápojů," zhodnotila výsledky Iva Málková, zakladatelka sdružení STOB.

Nealkoholické pivo Birell totiž oproti limonádám a džusům obsahuje jen polovinu kilojoulů. Birell je tak ideálním nápojem pro všechny, kteří si chtějí dopřát to, co jim chutná, a přitom nepřijímat prázdné kalorie. Tento nápoj by přitom uvítali i ti, kteří na návštěvě nejsou vozem - každý třetí respondent by ve výběru sáhl právě po nealko pivu, loni by tak učinil jen každý čtvrtý.

 

Místy až šokující záběry. Satelitní snímky ukazují, jak se Země proměnila za 30 let | Video: ČTK
reklama
reklama
reklama