reklama

Co pijí řidiči na Vánoce? Nealkoholické pivo

Co pijí řidiči o Vánocích? Přečtěte si výsledky zajímavého výzkumu

Foto: Native PR

Zájem o nealkoholická piva v době Vánoc opět stoupá - na návštěvě by právě tento nápoj nejvíce ocenilo 39 procent řidičů a řidiček, o sedm procent více než v loňském roce. Nesycenou limonádu nebo džus by si naopak dalo méně konzumentů, jen šestnáct procent dotazovaných oproti loňským devatenácti procentům. Vyplynulo to z průzkumu na 1064 respondentech, který provedla nezávislá výzkumná agentura Ipsos.

Nealkoholické pivo boduje

Vánoční čas se neúprosně blíží a s ním i rodinné a jiné přátelské návštěvy, na něž často jedeme autem. Jaké nápoje tedy připravit pro řidiče, kteří si nemohou dopřát tradiční likéry nebo šampaňské?

Podle průzkumu agentury Ipsos realizovaného v říjnu 2011 je preferovanou alternativou nealkoholické pivo - jako nejvhodnější nápoj jej zvolilo 52 procent řidičů. Zájem však o něj projevují také řidičky a ráda by si ho dopřála každá čtvrtá. Nealko pivo Češi upřednostňují dokonce více než nesycené limonády a džusy, které by si dalo dvanáct procent mužů a 21 procent žen, či sladké sycené limonády, jež ocení pouhých jedenáct procent.

"Češi si, zdá se, začínají uvědomovat rizika spojená s nevhodným stravováním a svůj jídelníček více přizpůsobují zdravému životnímu stylu, a to nejen v oblasti jídla, ale i nápojů," zhodnotila výsledky Iva Málková, zakladatelka sdružení STOB.

Nealkoholické pivo Birell totiž oproti limonádám a džusům obsahuje jen polovinu kilojoulů. Birell je tak ideálním nápojem pro všechny, kteří si chtějí dopřát to, co jim chutná, a přitom nepřijímat prázdné kalorie. Tento nápoj by přitom uvítali i ti, kteří na návštěvě nejsou vozem - každý třetí respondent by ve výběru sáhl právě po nealko pivu, loni by tak učinil jen každý čtvrtý.

 

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama