reklama

8 silvestrovských her, kterými nadchnete přátele

Přemýšlíte o zábavě na silvestra? Čekáte-li velkou společnost, tyto hry vás nadchnou.

Foto: Thinkstock

Plánujete silvestr oslavit s kamarády u vás doma? Připravit dobré jídlo a pití je snazší, než zajistit, aby se každý skvěle bavil. Navrhněte jim některou z těchto osmi her, určitě vás nadchnou.

Nebaví-li vás jen nečinně popíjet alkohol, nebo sledovat televizi, můžete se vrhnout na hry, které dostanou i ty největší odpůrce společenských aktivit. Stačí si jen vybrat tu správnou. Hezkého silvestra.

Degustace

Připravte si 10 různých potravin. Soutěžícím zavažte oči a nechte je, aby si zacpali nos. Každému dejte ochutnat, zda poznají, co jedí a jejich odpovědi si zapište. Následně degustaci zopakujte, ale už bez držení nosu. Schválně, kolik z nich si nenechá zmást chuťové buňky? A chcete-li někoho potrestat, připravte jim lžičku s chilli. Jen pozor na alergie.

Zahrajte si na dabéry

Vyberte oblíbený film na DVD. Rozdělte si jednotlivé postavy, nebo je případně můžete rozlosovat, vypněte zvuk a pusťte se do profese dabéra. Když se do filmových klasik dostane trochu těch českých vlastností, vznikne skutečný skvost, který rozesměje i toho nejzamračenějšího hosta.

Pantomima

Vděčná hra do společnosti. Dokonce ji můžete upravit dle zájmů a koníčků, které s kamarády sdílíte. Patříte-li mezi filmové fanoušky, předvádějte jednotlivé snímky. Skvěle se na pantomimu hodí písničky, zvířata, povolání, nálady, nebo třeba pořekadla.

Doporučujeme rozdělit hosty na dvě skupiny. Ti se budou střídat v předvádění. Tak se zvýší soutěživost a hra bude zábavnější.

Mince

Sedněte si všichni ke stolu a rozdělte se na dvě družstva. Jedno z nich si pod stolem posílá pětikorunu, když zvolený zástupce řekne "STOP", musí všichni z protějšího družstva hodit ruce dlaněmi na stůl. Protější hráči, kteří řekli "STOP" hádají, kdo má minci. Pokud uhodnou, dostanou bod, pokud ne, berou si minci druzí. Hraje se na počet získaných bodů za 10 kol.

Karaoke

Pravda, žádná novinka, ale zábavy si užijete tak jako tak. Určitě se hodí až na pozdější čas, kdy s přípitkem opadne tréma a stud. Můžete si hru různě poupravit. Vyberte porotu a dejte jí kartičky s bodováním. Nezapomeňte na cenu pro vítěze.

Náš tip: Nejlepší erotické stolní hry. Překvapte partnerku

Další možností je, napsat na papír české zpěváky a zpěvačky. Ten, co je na řadě a drží mikrofon, si vytáhne jeden papírek. A ať už si zvolí jakoukoliv písničku - českou, zahraniční, měl by ji zazpívat takovým stylem, jako by učinila celebrita z vytaženého papírku.

Pohádka

Vyberte si nějakou oblíbenou pohádku, v které se často opakuje jedno slovo. Například O Budulínkovi. Pokaždé, když předčítající řekne "Budulínek", musí celá společnost vypít panáka. Pravda, poněkud náročná hra, proto volte slabší druh alkoholu, aby silvestr neskončil dřív, než vůbec mohl začít.

Detail na stole

Připravte na stůl několik předmětů. Hráči si je mohou na 15 vteřin prohlédnout, následně odejdou za dveře a předměty se na stole přeskupí. Některé můžou zmizet úplně či být nahrazené jinými. Pak se ostatní vrátí a hádají, co je na stole jinak.

Nevyprskni

Ano, trochu ulítlá hra, ale budete nadšení, slibujeme. Soutěží se ve dvojicích. Sednete si naproti sobě a oba dva se napijete. Pak už se jen pozorujete, pokoušíte se dělat grimasy a rozesmát druhého. Ten, kdo vyprskne vodu, prohrává a místo něho si jde sednout další v pořadí.

Doporučujeme: Nevšední silvestr: Jak se slaví v Rusku nebo na Srí Lance?

Nezapomeňte si připravit ručníky či papírové ubrousky na utření. Do úst není třeba brát zbytečně hodně vody, dámy, které svému líčení věnovaly hodinu, by vám za obrovskou sprchu jistě nepoděkovaly.

 

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama