reklama
 

Ustrnuli jste? Vyzkoušejte 7 kroků k restartování vašeho života

Možná cítíte, že jste ustrnuli na jednom místě, a nevíte, jak se v životě posunout dále. Přitom toužíte po tom, žít více v naplnění a v radosti... jen doopravdy začít. Jak reálně restartovat svůj život, na to nám dala vlastní recept koučka Lenka Černá.

Foto: iStock

Znovu nastartovat svůj život... Můžete to brát jako frázi, ale také jako motivaci k zamyšlení nad svým současným životem. Jste šťastni? Jste spokojeni? Zkuste se možná na svůj život podívat z jiné perspektivy...

1) Síla rozhodnutí je zásadní

Víte, proč jsou jen tři procenta lidí úspěšných a ostatní stále zůstávají na stejném místě? Protože většina z nás ve svou změnu ve skutečnosti nevěří, nebo se také snažíme měnit kvůli ostatním, nikoliv kvůli sobě. Než se tedy rozhodnete dělat ve svém životě razantní kroky, slibte si, že to všechno děláte hlavně pro své štěstí i radost. Můžete si také na začátku celého restartu udělat malý rituál. Zapalte si svíčky, sedněte si na tiché místo, zavřete oči a koncentrujte se na oblast "hara", kterou najdete pět centimetrů pod vaším pupíkem. To je místo, kde se vytváří vaše životní energie, kterou nyní můžete podpořit. Představte si, že zde máte červenou kuličku, kterou dechem zahříváte, a ona se zvětšuje. Takové cvičení praktikujte klidně každý den.

2) Není nad dobrý plán

Rozhodli jste se, že chcete větší životní změnu, ale kde vlastně začít? V tomto ohledu je doopravdy důležité, abyste měli dobrý plán a jasně si stanovili, čeho chcete dosáhnout a jaké jsou vaše reálné cíle. Napište si je tedy na papír a dejte k nim jasné termíny. Zároveň se u každého bodu zamyslete, co konkrétně pro svůj cíl budete dělat. A to každý den, týden i měsíc. Já osobně mám ráda pravidlo 365. To znamená, že pro svůj sen udělám každý den jednu drobnou věc. Může mi to zabrat i deset minut času, ale důležitá je pravidelnost. Když takové pravidlo dodržíte, za rok je to 365 kroků.

3) Osvojování dobrých návyků

Pro dosahování našich snů a restartování života je důležité, abychom si osvojili nové návyky. A naopak se zbavili těch špatných. Návyk nám vzniká v momentě, kdy danou činnost děláme 21 dní bez vynechání jediného dne. Napište si tedy na papír, jaké návyky si chcete osvojit a jakých se chcete naopak zbavit. Pro začátek si vyberte tři z nich a ty si začněte osvojovat. Uvidíte, že po třech týdnech již danou činnost budete dělat automaticky.

4) Pozor na energetické upíry

Stane se vám někdy, že jdete na kávu s kamarádkou a po pár hodinách povídání jste úplně unavená? I když to zní šíleně, někteří lidé jsou doopravdy energetickými upíry a mohou z vás zcela nevědomky vysávat energii. Když chcete restartovat svůj život, dávejte si na kontakt s upíry velký pozor. Protože veškerou energii nyní potřebujete přece pro sebe.

5) Ve dvou se to lépe táhne

Dobře vím, jak je někdy těžké začít měnit svůj život, hlavně pokud jsme na všechno sami. A také mám zkušenost s tím, že když se například hublo ve skupině, výsledky byly znatelnější. Jestliže tedy máte tu možnost, najděte si pro své restartování parťáka, se kterým se můžete vzájemně motivovat a pomáhat si, když budete mít slabou chvíli. Můžete také vyzkoušet můj motivační diář RESTART 2017, který vás bude koučovat po celý rok.

6) Základ je zdravá sebeláska

Když se svými klienty pracuji na jejich osobní přeměně, dříve či později se dostaneme k tématu sebelásky. Trápí nás vnitřní kritika, nemáme rádi své tělo a často se podceňujeme i v situacích, kde to vůbec není potřeba. Pamatujte tedy, že zdravá sebeláska je alfou omegou našeho životního štěstí a také nám pomáhá v době, kdy chceme restartovat svůj život. Pěstujte si tedy k sobě hezký vztah a hýčkejte své tělo i duši, kdykoliv to jen jde.

7) Když je nejhůř a nic nevychází

Ano, každá změna bolí, a přichází tak momenty, kdy chceme všechno vzdát. Já osobně si v takových situacích říkám, že mám vždy jen dvě možnosti. Teď všechno zahodit a zůstat ve starém. Nebo sebrat veškerou odvahu i zbývající vnitřní sílu a svůj život skutečně měnit.

Související

reklama

Komerční tip

reklama