reklama

40 Blu-ray disků, které musíte mít

Představujeme filmy na Blu-ray, které musíte mít ve své videotéce

Minority Report
Minority Report | Foto: ČT

Blíží se Vánoce, dobrých tipů na dárky tedy není nikdy dost. A zde je jich rovnou čtyřicet. Představujeme čtyřicet Blu-ray disků, které podle zahraničních serverů musíte mít.

Každému podobnému seznamu dominují snímky Stevena Spielberga v čele s trilogií Jurský Park, velkofilmem Zachraňte vojína Ryana a sci-fi Blízká setkání třetího druhu a Minority Report. Dále nemůže chybět Ridley Scott  a jeho legendární sci-fi Vetřelec a Blade Runner vedle válečného filmu Černý jestřáb sestřelen a historického Gladiátora s Russelem Crowem. Ten figuruje i v dalším Blu-ray tipu Master & Commander: Odvrácená strana světa. Robert De Niro zase spojuje filmy Taxikář a Mafiáni. Bratři Coenové se představují se krimi komediemi Big Lebowski a Bratříčku, kde jsi? spolu s drsnějším snímkem Tahle země není pro starý.

Seznam pokračuje Klubem rváčů a posledním ze série Batmanů Temný rytíř režiséra Davida Finchera. Mezi klasiky filmového průmyslu již neodmysitelně patří válečná Apocalypsa a gangsterské drama Kmotr Francise Forda Coppoly, vítěz sedmi Oscarů Most přes řeku Kwai, Doktor Živago nebo Čaroděj ze země Oz v edici tří disků.

Děti jistě potěší animované filmy Úžasňákovi, Příšerky s.r.o. a Vzhůru do oblak. Kulty ve výčtu disků jsou Taratninovo Pulp Fiction, Zjizvená tvář s Al Pacinem nebo sci-fi komedie Zpátky do budoucnosti. A pokud sci-fi, pak jistě nový Star Trek,  Kompletní sága Hvězdných válek a Kubrickova 2001: Vesmírná odysea.

Pro milovníky dokumentů o přírodě jsou zde série BBC Život a Zázračná planeta, ze seriálů zde figuruje i Pacifik z dílny HBO. Nemohou chybět ani celosvětové hity nedávných let Avatar, Počátek, rozšířená edice Pána prstenů či Smrtnonosná past 4. Seznam uzavírá Na sever severozápadní linkou od Alfreda Hitchcocka, Mel Gibson ve Statečném srdci a dvoudisková edice Ironman.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama