reklama

10 důvodů, proč je lepší nepít alkohol

Rádi a celkem pravidelně si zajdete s přáteli na skleničku, nebo s kamarádkou na víno, a to klidně i ve všední den, když je nálada a chuť? A zkusili jste se někdy zamyslet nad tím, jaké by bylo alkohol vůbec nepít? Možná byste přišli o trochu legrace, spoustu věcí byste ale naopak získali.

Foto: Isifa/Thinkstock

Rádi a celkem pravidelně si zajdete s přáteli na skleničku, nebo s kamarádkou na víno, a to klidně i ve všední den, když je nálada a chuť? A zkusili jste se někdy zamyslet nad tím, jaké by bylo alkohol vůbec nepít? Možná byste přišli o trochu legrace, spoustu věcí byste ale naopak získali.

Dali jsme dohromady několik důvodů, proč je výhodnější alkohol nepít. Samozřejmě přitom nemáme na mysli jednu Plzeň po nedělním po obědě, nebo skleničku bílého k večeři, ale spíš večírky a celovečerní sedánky, kdy se prostě a jednoduše opijete a další den za to nesete následky.

Proč se tedy alkoholu vyhnout?

1) Nebude vám špatně

To je jednoduché. Žádný alkohol, žádná kocovina, žádná bolest hlavy, závratě, neschopnost vstát z postele, nebo snad dokonce zvracení. 

2) Nebudete nestíhat

Pokud vám není dvacet, cítíte alkoholové následky ještě celý druhý den. V horším případě nemůžete fungovat vůbec, takže si berete dovolenou, případně se do práce sice dokopete, ale celý den jen zíráte do prázdna a práce stojí. Následky toho pak pociťujete ještě několik dalších dní, kdy musíte dodělávat resty. A funguje to tak, i když pijete v pátek večer. Celá sobota je zabitá, nestihli jste uklidit, navštívit babičku, ani si prostě odpočinout. Absence soboty vás bude štvát ještě v pondělí.

3) Stihnete mnohem víc

Když půjdete do (velmi mírného) extrému a na večírek nepůjdete vůbec, získáte tak volný večer jen pro sebe. Můžete se dívat na filmy, číst si, pracovat, uklízet, lakovat si nehty, anebo prostě cokoli, na co během pracovního kolotoče prostě nemáte čas.

4) Zhubnete

Kdybyste teď přestali pít, za měsíc začnete pozorovat první zlepšení své postavy. Když vydržíte ještě déle, zmizí vám pár centimetrů především z okolí břicha, které se, jak známo, formuje z celého těla snad nejhůř. A to za to rozhodně stojí.

5) Nebudete mít okno

Nestane se vám, že se ráno (no, spíš v poledne) vzbudíte s obavou, zda jste svému nejlepšímu kamarádovi neprozradila, že ho tajně milujete, zda jste neurážela jeho přítelkyni, zda jste neupadla na tanečním parketě, nemluvila sprostě, nehrála si na chytrou, nezvracela u stolu a tak dále.

6) Budete vědět víc než ostatní

Nejen že nezapomenete, co jste vyváděla vy, ale ještě budete vědět všechno o všech ostatních, což se vám může hodit, pokud máte ráda pikantnosti typu kdo s kým, kdo proti komu, kdo usnul, kdo neumí pít, kdo po půlnoci tancuje na stole a podobně.

7) Nebudete smrdět

Obvykle stačí sklenička vína a ještě pár hodin poté je z vašeho dechu cítit, že jste něco pila. Co teprve tehdy, když vypijete osm ginů s tonikem nebo láhev vína. Nejen že váš dech potom zahltí celou tramvaj či celý taxík, on ještě něvíc zamoří celou ložnici, a bude to cítit ještě podstatnou část následujícího dne. Opravdu sexy, že?

8) Můžete řídit

Nemusíte si objednávat taxík, jezdit noční tramvají, spát u kamarádů, ani chodit po nocích sama městem. Jelikož nepijete, můžete kamkoli jet autem, a navíc se kdykoli zvednout a odjet. Žádné čekání, až si smluvený odvoz dopoví dojmy ze včerejšího fotbalového zápasu.

9) Ušetříte

Pokud tedy nepijete pivo, které je bohužel v našich končinách stále levnější než voda. Jestliže jste byla dosud zvyklá pít míchané koktejly nebo víno, vynechání alkoholu se stane velmi příjemnou záležitostí i pro vaši peněženku.

10) Spíte více a lépe

Co si budeme povídat, střízlivého to ve společnosti opilých většinou nebaví příliš dlouho, a tak je pravděpodobné že místo v pět ráno dorazíte domů už o půlnoci. A i když vás čeká den volna, nebudete se budit bolestí hlavy, ale prostě pocitem, že už jste odpočatá. K nezaplacení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Alkohol a dieta: Pravda je horší, než jste čekali

Roman (38): Muž, který tančí u tyče

Příběh: Je mu 31 let a chodí s ženou o 60 let starší

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama