reklama

10 důvodů, proč by ženy měly koukat na fotbal

Muži se konečně dočkali, jejich partnerky jsou zase naštvané. Začala totiž další fotbalová sezona. Pro klid ve vašem vztahu jsme našli deset důvodů, proč by i ženy měly milovat fotbal. Nebo se s ním alespoň naučit žít...

Foto: Profimedia.cz

Muži se konečně dočkali, jejich partnerky jsou zase naštvané. Začala totiž další fotbalová sezona. Pro klid ve vašem vztahu jsme našli deset důvodů, proč by i ženy měly milovat fotbal. Nebo se s ním alespoň naučit žít…

V úterý Liga mistrů, ve čtvrtek Evropská liga, o víkendu Gambrinus liga a Premier League, někdy je třeba kouknout ještě na španělskou a pro jistotu i německou ligu. A samozřejmě, správný muž by neměl vynechat ani zápasy reprezentace.

Nezlobte se, dámy, ale jedinou možností, jak se nehádat kvůli fotbalu, je naučit se ho tolerovat nebo ještě lépe sdílet jej spolu s vaším partnerem. Hned vám vysvětlíme proč a také jak na to:

1) Více společného času

To je samozřejmě ten nejsilnější argument. Když se naučíte mít fotbal aspoň trochu ráda, budete trávit víc času spolu. A to je přece lepší, než si stále hledat náhradní program, protože vás partner potřebuje jít na fotbal, eventuálně se na něj musí dívat alespoň v televizi.

2) V partě mužů už se nebudete nudit

Až se vám zase stane, že zůstanete v baru nebo na oslavě samy pouze ve společnosti mužů, kteří se záhy začnou bavit o fotbale, už se nebudete nudit. Stačí pár zápasů, abyste si zapamatovaly klíčové výrazy a pár jmen hráčů.

3) Získáte respekt

Těšte se na ty překvapené obličeje plné údivu a hlavně obdivu - uvidíte je hned, jakmile v partě mužů zmíníte jedno z těchto jmen. Mužům stačí málo a hned se na vás začnou dívat v úplně jiném světle. Vyzkoušeno!

4) Získáte všeobecný přehled

Určitě jste někdy v televizi zahlédla nějakou vědomostní soutěž. Vzpomínáte, že pokaždé tam byla alespoň jedna otázka ze sportu? To samé ve znalostních vědomostních hrách. Sledujte fotbal a příště už v nich zazáříte.

5) Nikdo se vám nebude smát

Když vyměníte zápas Ligy mistrů za další díl Ordinace v Růžové zahradě, máte jistotu, že se vám už nikdo nebude smát, že sledujete "tyhle" seriály. Kromě toho, v seriálech stačí vidět každý pátý díl a v ději se chytnete. Můžete si tedy s manželem nebo partnerem domluvit rozumný kompromis.

6) Žehlit můžete i u fotbalu

Nejčastějším argumentem pro sledování výše zmíněných pořadů je žehlení. Zkusila jste ale někdy žehlit u fotbalu? Když zvednete hlavu, uvidíte jen mladé, načesané (dobře, uznávám, že někdy až moc) a dobře stavěné muže - žádný Ota Jirák ani Ladislav Potměšil. A to se vyplatí. Kromě toho zelená uklidňuje, a tak vám možná to žehlení vlastně ani nebude vadit.

7) Hezcí hráči, mužní trenéři

Čímž narážíme na další hodně silný argument mluvící ve prospěch fotbalu: jsou tam samí muži! Celkem dvaadvacet hráčů, další na lavičce a navíc trenéři oblečení jako ze žurnálu (z tohoto hlediska nedoporučujeme sledovat českou ligu).

8)  Jednoduchá pravidla

Víte, proč je fotbal nejoblíbenějším sportem na světě? Protože má ta nejjednodušší pravidla, která tím pádem hravě pochopíte i vy. Pak už vám to bezduché kopání do míče začne dávat smysl. Pak už stačí jen najít svůj oblíbený tým, kterému budete přát štěstí stejně jako lékařům v Ordinaci.

9) Je to umění

Nesledujte fotbal jako celek, nesoustřeďte se jen na míč. Naopak se zaměřte třeba jen na jednoho hráče a sledujte jeho pohyby. Budete zírat, jak dokáže zrychlit, kolik dokáže udělat kliček a otoček, jak dokáže soupeřovi sebrat balón. Neuvěřitelné, jak může být lidské tělo mrštné.

10) Je to zábava

Že je fotbal zábava vám doma asi říkali už mockrát. Jenže ono to tak skutečně je. Když vezmete v potaz všechny jmenované faktory, zjistíte, že se na hřišti pořád něco děje. A to ještě nebyla řeč o tom, jací jsou fotbalisti dokonalí herci, jak umí zahrát bolest a klidně i pláč, nebo třeba o tom, jak snadno se můžou splést rozhodčí, když si nevšimnou zcela jasného gólu a lid jim to pak bude vyčítat ještě několik dalších desetiletí.

Přejeme hodně štěstí a budeme se těšit, že nám dáte vědět, zda vás alespoň některý z argumentů ke sledování fotbalu přesvědčil.

Lipovská: Dvořák o můj život neusiluje, porušuje ale zákon a není dobrým ředitelem ČT | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama