reklama

Přitahujete muže? A nebo je odpuzujete?

Jak si představujete mužský ideál ženy? Trochu přiškrcená, milá a skromná brunetka, jejíž největší pracovní ambice je v péči o domácnost? Vyzývavá, silně nalíčená blondýna s dmoucím se poprsím a v miniaturní sukýnce?

Foto: Profimedia.cz

Jak si představujete mužský ideál ženy? Trochu přiškrcená, milá a skromná brunetka, jejíž největší pracovní ambice je v péči o domácnost? Vyzývavá, silně nalíčená blondýna s dmoucím se poprsím a v miniaturní sukýnce?

Tyhle prototypy by vás zřejmě ani nenapadlo jmenovat. Přitom ten první vyšel v nedávných českých průzkumech jako nejžádanější typ manželky, druhý se na nás sype z obálek pánských časopisů a puberťáci si s ním houfně vylepují školní skříňky. Můžeme být vůbec schopny (na sobě samé) posoudit, co muže přitahuje, a co naopak odpuzuje?

Nalíčená, nebo přirozená?

Muži skoro jednohlasně proklamují, že make-up je jim spíš protivný - a kosmetický průmysl vesele dál produkuje každý rok víc a víc tun tvářenek, rtěnek a tužek na obočí. Tomuhle nepatrnému rozporu určitě všichni rozumíme. Fráze "Líbí se mi nenalíčené ženy," ve skutečnosti znamená "Líbí se mi mladistvé a přirozeně půvabné ženy, které příliš make-upu nepotřebují". To, že některým typům nalíčení vyloženě lichotí, pak jistě většina z nich uznává.

Navíc si chlap pod pojmem "výrazné líčení" typicky představí kolotočářský styl - rudé rty, černě podmalované oči a vrstvu pudru, která se téměř odsypává z tváře. Pokud hezké rysy obličeje zvýrazníte chytře a decentně, mužům se tak určitě budete líbit víc než líčidly neposkvrněná. Jestli si nejste úplně jistá vlastním kosmetickým uměním a soudností kamarádek, poraďte se s profesionálkou a směle dál kosmetický průmysl podporujte.

Vyzývavá, nebo upjatá?

Když se budete veřejně producírovat v hadřících, které vám zakrývají jen to nezbytné, nemůžete čekat, že vás chlapi budou brát vážně. Říkáte si tím o jediné - o sex, kolonku potenciální přítelkyně vám nikdo nevyhradí. Na druhou stranu je třeba opačné pohlaví nějak zaujmout, a pokud neholdujete kybernetické lásce nebo intelektuálním kavárnám, v pytlovitých svršcích se vám to asi nepodaří.

Muži si jednoznačně všimnou spíš dívky, která přiměřeně a nevulgárně svoje přednosti zdůrazní - mini nebo obepnuté kalhoty prostě jednoznačně bodují. U partnerky už ale sexy (ač neprvoplánově) oblečení snášejí s menším nadšením. Blažení by byli, kdybyste odložila tepláky a takhle se kolem nich točila doma.

Sebevědomá, nebo plachá?

Zakřiknuté myšky si sice vybírá za partnerky více mužů, než kolik jich to otevřeně přizná, ale milostné bingo to pro většinu z nich skutečně není. Pokud ženské vyloženě neprší do nosu, jsou za sebevědomí spíš body k dobru. Samolibí chlápci, kteří potřebují důkladně masírovat ego (ne, skutečně netvrdím, že takoví jsou všichni), si také nevybírají uťáplé ženušky. Spíš takové, které sice sebevědomí mají, ale zdaleka nemají, čím ho podložit.

Ambiciózní, nebo skromná?

Tady už se láme chleba emancipačních válek. Snažit se být úspěšná a samostatná se zdá naprosto přirozené - jak jen by to mohlo vašemu nejbližšímu člověku vadit?! Ale realitou prostě je, že většina domácností a rodin lépe funguje, když jeden z partnerů udělá v kariérních ambicích ústupek ve prospěch druhého. A staleté stereotypy nám ji nastavily tak, že tím ustupujícím je častěji žena. Otázka ani tak nestojí, zda muž snese vedle sebe úspěšnější ženu, ale zda snese být okolím posuzován jako muž, žijící vedle úspěšnější ženy. Nedivte se proto, že slovo ambice jim nahání trochu hrůzu. Naštěstí je ještě dost těch, kteří se s ní dokáží poprat.

Jak si představujete ideální partnerku v očích mužů vy?

--------------------------------------------------------------------------------

Zkusili jste online seznamku?

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama