reklama
 

Kdo by doma nechtěl mít vířivku neboli vířivou vanu? Vířivka zrelaxuje celé tělo, prohřeje svaly, zlepšuje krevní oběh, bojuje proti stresu a únavě.

Kolik vířivka stojí

Nejlevnější neznačkové vířivky lze koupit za zhruba 10 tisíc korun. Značkové vany se podle stupně vybavení prodávají za 20 až 100 tisíc korun. Existují samozřejmě i luxusní vířivky za 100 až 500 tisíc korun.

Jak správně vybrat vířivku

První otázka, kterou by si měl zájemce o nákup vířivé vany položit, je, k čemu chce vířivou vanu používat. A také jak často. Žádnému masážnímu systému totiž nesvědčí, pokud je používán jednou za několik týdnů nebo měsíců. Podle způsobu použití zvolit systém nebo kombinaci systémů a doplňkovou výbavu. Informovat se, jaké konkrétní funkce daný systém nabízí a v jakém rozsahu je lze regulovat. Je zbytečné investovat do něčeho, co nebudeme nikdy používat. Týká se to samozřejmě i doplňkového vybavení.
U vodního systému se informovat, zda systém zajišťuje úplný odtok vody nejen z vany, ale i potrubního rozvodu. U perličky je dobré si zjistit, zda systém vhání do vany studený nebo předehřívaný vzduch. Pokud studený, voda rychleji vychladne.

Zjistěte si rozsah záruky

Protože se jedná o poměrně nákladnou investici, zejména u špičkově vybavených van, hraje důležitou roli i délka a rozsah záruky (zjistit si předem, na co se záruka vztahuje) a dostupnost záručního a pozáručního servisu včetně náhradních dílů. Některé díly se časem opotřebí a bude potřeba je vyměnit. Zejména je třeba být opatrný u levných neznačkových výrobků, aby nebylo nutné po pár letech vyměnit celou vanu.

Co vířivka obsahuje

Každá dobře vybavená vířivá vana musí obsahovat masážní trysky a ovládání. Masážních trysek je několik druhů. Hlavní dělení je na trysky pro vodní masáž a vzduchovou masáž (perlička). Trysky pro vodní masáž jsou umístěny ve stěnách vany. Jsou obvykle směrově nastavitelné, někdy i regulovatelné. Některé systémy používají rotační trysky, které mají obvykle vyšší účinnost. Zvláštním typem vodní trysek jsou mikrotrysky určené pro masáž bederní partie nebo chodidel. Trysky pro vzduchovou masáž jsou umístěny ve dně vany.

Čím vířivku dovybavit

Ovládání bývá u jednodušších systémů mechanické, u složitějších elektronické pomocí dotykové klávesnice nebo dálkového ovládání. Vířivou vanu lze v závislosti na nabídce daného výrobce vybavit například podhladinovým světlem, dezinfekcí, ozonizací, napouštěním přes přepadovou soupravu, ohřevem vody, madly či protiskluzovou úpravou.

Související články

reklama
reklama
reklama