reklama

Vánoční dům v Karlových Varech obývají tisíce medvídků. Oblíbila si ho i Lucie Bílá

Na kraji Karlových Varů stojí jediný Vánoční dům v Česku. Před 12 lety jej založila Jiřina Regietová společně se svým manželem. Zámeček Doubí je nejen sídlem vánočních tradic a dekorací, ale také sbírky tisíce medvídků. Jiřina Regietová totiž dlouho snila o tom, že bude mít místo, kde budou Vánoce po celý rok. Ročně Vánoční dům navštíví tisíce lidí.

Vánoční dům v Karlových Varech Prohlédnout grafiku
Vánoční dům v Karlových Varech | Foto: Tomáš Vocelka

Vánoční atmosféra a vzpomínky a dětství zde dýchnou i na zapřisáhlé odpůrce prosincových svátků. Zámeček Doubí na kraji Karlových Varů čnící nad řekou Ohří, ve kterém Vánoční dům sídlí, je unikátní místem i historií, která se k němu váže.

Původně středověký hrad za komunismu chátral a nový život mu vdechl až současný majitel po roce 2000. Do zámečku se před lety zamilovala také Jiřina Regietová, která zde tehdy pomáhala zdobit jednu svatbu.

"O Vánočním domě jsem snila strašně dlouho, ale pořád jsem v Karlových Varech nemohla najít vhodné místo. Pak jsem v zámečku dělala výzdobu svatby brankáři Lukáši Mensatorovi (hokejista, pozn. red.), a když jsem sem přišla, zámeček mě tak okouzlil, že jsem šla za majitelem, zda by mi jej nepronajal," popisuje začátky Regietová. Myšlenka se majiteli zalíbila, přestože se k nápadu s celoroční výstavou Vánoc na začátku stavěla řada lidí pesimisticky.

Více v naší fotogalerii.

reklama
reklama
reklama