reklama

Pes a vánoční hodování: Jak to udělat, aby přežil váš mazlíček svátky bez úhony

Hrachová polévka, vánoční kapr s bramborovým salátem, a to vše doplněno čerstvě napečeným cukrovím, vyzdobeným stromečkem a všudypřítomnými plápolajícími svíčkami. Chtěli byste podobnou vánoční idylku dopřát i vašemu pejskovi? Pokud se budete držet několika hlavních zásad, tak se vám to určitě podaří.

Foto: iStock

Běžná strava pro lidi do psích misek nepatří a není tomu jinak tomu ani během vánočních svátků.

Chcete-li přesto dopřát svému chlupáči něco výjimečného, tak mu kupte prémiovou konzervu, kde máte na výběr ze spousty příchutí, které udělají vašemu pejskovi radost.

Místo bramborového salátu servírujte mrkev, celer nebo řepu. "Pokud budete trvat na klasickém kaprovi a bramborovém salátu, tak kapra připravte syrového a kvůli kostem řádně rozemletého a salát maximálně dietní a neochucený," radí produktová specialistka z e-shopu SpokojenýPes.cz Zuzana Novotná.

Samostatnou kapitolou je vánoční cukroví

Na stole vám voní čerstvě upečené vánoční cukroví a pod stolem smutně kouká váš pejsek. Vy po dlouhém váhání podlehnete jeho smutným očím a rozhodnete se mu také dopřát něco sladkého? "Tak na to raději úplně zapomeňte, pakliže nechcete strávit Vánoce u veterináře. Psům sice nemusí menší množství cukroví způsobit hned otravu, ale to neznamená, že pro vašeho psa není škodlivé. Nebezpečné jsou především rozinky, čokoláda a cukr," varuje produktová specialistka z e-shopu SpokojenýPes.cz Zuzana Novotná. Ovšem i zde můžeme vhodnou alternativou utěšit pejskovy chuťové buňky. Na internetu naleznete mnoho receptů na psí sušenky, které si váš chlupáč jistě zamiluje.

Stromeček ohradit a svíčky na stůl

K vánočnímu období neodmyslitelně patří i krásně vyzdobený stromeček. Mnozí z vás ladí vánoční atmosféru i měsíc před samotným Štědrým dnem. Bohatě vyzdobený a třpytící se stromeček může být "trnem v oku" vašemu čtyřnohému spolubydlícímu, jenž se bude za každou cenu snažit jednu z těch vánočních ozdob ukořistit. Co v takovém případě dělat?

V zásadě máte dvě možnosti. První je poněkud nepraktická, ale časově nenáročná, a sice, že vystavíte kolem stromečku ohradu, tak aby se k němu pejsek nedostal. Druhá možnost je pracnější a spočívá jednoduše v tom, že budete pejska bedlivě sledovat a pokaždé, kdy se přiblíží ke stromku a bude z něj chtít něco uloupit, dáte mu jasně najevo, aby si stromku nevšímal. Ideálně ho zabavte hračkami a trénujte zákazové povely. Snažte se pejska nenechávat v místnosti s vánočním stromkem bez dozoru.

Zpříjemňujete si vánoční atmosféru plápolajícími svíčkami? Pro jistotu je umístěte mimo dosah psího čenichu. Nikdo nechce řešit zbytečně popálený čumáček vašeho hafana. Mnozí by snad namítli: "Kdo se jednou spálí, podruhé si dá pozor." Raději zvolte méně drastickou cestu a užijte si svátky v klidu a pohodě.

Připraveno ve spolupráci s e-shopem SpokojenyPes.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama