reklama

Co pořídit vašim mazlíčkům pro letošní podzim a zimu

Žádné roční období vám nenabídne tak fantastické barvy jako podzim. Pokud rádi sledujete módu, tak víte, že tým Pantone na každou sezonu připravuje vzorník trendy barev podle návrhářů z New York Fashion Weeku. Jak vyladit svého mazlíčka na nadcházející měsíce?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Samozřejmě že psi nesledují módní trendy. Je jim jedno, co jim oblečete, pokud se v tom budou cítit příjemně. Vhodný kousek oblečení je totiž dokáže ochránit před povětrnostními manýry, prodloužit váš společný aktivně strávený čas a v neposlední řadě zaujmout pozornost kolemjdoucích.

Jakého pravidla se při výběru outfitu držet? Je to jako u lidí. Správný kontrast mezi barvou vlasů/srsti a barvou oděvu dodá celkovému dojmu ten správný šmrnc.

Nejvíc trendy barvy letošního roku

  • Fialová: Barvou roku 2018 byla vyhlášena Ultra violet. Tento dramaticky provokativní a přemýšlivý fialový odstín odráží originalitu, vynalézavost a vizionářské myšlení. Jste-li nekonformní a máte-li rádi experimenty, nemusíte se v odvážných barvách odívat jen vy. Můžete svému mazlíčkovi dopřát účinnou ochranu v chladném či větrném počasí díky fialovému overalu Hurtta, zabavit se společně s báječnou výcvikovou hračkou puller a zkrátka nepřijdou ani kočky.
  • Modrá: Barva Nebulas blue bude náramně slušet psům, kteří mají srst zbarvenou do teplých odstínů červené a hnědé, stejně jako jim budou sedět jiné výrazné barvy. Skvěle se bude na takové srsti vyjímat i zelená, šedá, žlutá anebo sytě růžová barva.
  • Pokud neholdujete výrazným barvám, ale spíše těm tlumenějším a klasičtějším, také vy si z podzimní nabídky vyberete. Tmavě modrá patří mezi základní barvy šatníku v kterémkoliv ročním období. Slušet bude zejména hnědým, černým a bílým psům. Ale modrá je zkrátka dobrá pro kohokoliv. Pokud je váš mazlík sportovec každým coulem a máte obavy, že by se v běžné zimní bundě zahříval až přespříliš, oceníte vlastnosti nepromokavého a zároveň prodyšného oblečku Hurtta GoFinland. Nemá totiž hřejivou vrstvu a chrání nejdůležitější svalové skupiny psa, hrudník a citlivé části břicha. 

  • Červené odstíny: Jako majitelé běloskvoucích pejsků budete mít výhodu. Můžete si totiž vybrat z jakéhokoliv odstínu a pes bude vypadat dobře. Naprosto famózně ale bílá vynikne s oblečkem červené barvy. Pantone pro letošek přišel se dvěma červenými odstíny: Red Pear a Valiant Poppy. Nádherná sytá barva makových okvětních lístků bude slušet také šedým a béžovým psům.

  • Odstíny červené si perfektně notují s i s jinými barvami srsti. Velmi podzimní, zajímavá a sytá barva červených hrušek je Red Pear. Tento hrdý odstín sedne i černým, žíhaným psům anebo psům, kteří mají srst zbarvenou do teplých odstínů zrzavé. 
  • Jasná oranžová s červenými tóny zaručeně rozzáří pochmurné podzimní dny. Skvěle se bude vyjímat na hnědé srsti všech odstínů.

  • Béžová: Poslední z palety tlumených odstínů je Almond Buff, týmem Pantone popisovaná jako barva velbloudího mláděte. Jemná barva se snadno zkombinuje, proto s ní neuděláte chybu, když necháte chlupáče spočinout na nádherném a hřejivém pelíšku mandlové barvy. 

Vybírejte pečlivě

Barevně nejodvážnější roční období si žádá výrazné barvy a jejich kombinace. V každém případě však platí, že oblečky na chladnější období roku musí být v první řadě funkční. "I designový obleček musí být zároveň kvalitní a pro pejska pohodlný. Materiál by měl být nepromokavý, na zimu i hřejivý. Pečlivě vybírejte střih, který by měl být nastavitelný v co nejvíce místech, aby pejskovi dobře sedl," říká Zuzana Novotná, produktová specialistka e-shopu SpokojenýPes.cz.

Tipy na konkrétní produkty v trendy barvách přinášíme v naší grafice.

reklama
reklama
reklama