reklama

Milovníci kvalitního sportovního oblečení si zakoupením značky Umbro přijdou na své. Produkty se zaměřují zejména na fanoušky fotbalu, ragby a basketbalu.

Historie

Bratři Harold a Wallace Humphreysovi založili v roce 1924 společnost se sídlem ve Wilmslow (Cheshire) s názvem Humphreys Brothers Clothing. Společnost byla umístěna do malého domku s prádelnou v ulici Green Lane a zakázky byly rozváženy na dvojkolovém vozíku.
Nejprve vyráběla krejčovské zboží a vyplétala tenisové rakety. Poměrně rychle se rozrostla a její premisou byla výroba sportovního oblečení, zejména pro fotbalové týmy. V roce 1934 zhotovila první dresy pro Manchester City a mužstvo v nich zvítězilo na FA Cupu ve Wembley. Elegantních a padnoucích souprav, ve kterých mužstvo pohár vyhrálo, si nešlo nevšimnout. Za druhé světové války byla nucena vyrábět uniformy pro vojáky, aby se udržela u chodu, jelikož sportovní oblečení by stejně nikdo nekupoval. Po válce změnila jméno na současný název Umbro (HUMphreys BROthers). V padesátých a v šedesátých letech do dresů oblékala řadu fotbalových týmů: Sheffield United, Preston North End, Manchester United and Blackpool. V roce 1966 bylo do těchto dresů oblečeno více než ¾ britských fotbalových klubů. Mezi nejznámější fotbalisty, kteří hráli v drese Umbro, patřili Pelé, Bobby Moore, Michael Owen a Wayne Rooney.
V roce 1957 vstoupila společnost Umbro také na tenisový trh, kde zhotovovala oblečení pro tenisty a více než třicet let spolupracovala s tenistou Tedem Tinlingem.
V roce 2007 společnost odkoupila americká firma Nike a v roce 2012 ji odkoupila ICONIX BRAND GROUP, Inc., která vlastní také značky Lee Cooper, Sandra Lee, Waverly či Royal Velvet. V současné době je její sídlo v Manchesteru, v Anglii. V České republice naleznete obchody v Praze, Brně či v Ostravě.

O značce

Historicky se řadí mezi nejstarší značku, která začala vyrábět sportovní oblečení. V roce 1966 společnost navrhla přes 5000 odlišných oděvů pro sport, které mohli hráči fotbalu nosit při jakékoli příležitosti. Oblečení bylo navrženo pro zápas, trénink, odpočinek, procházky. Vytvořili kompletní sérii triček, topů, šortek, šusťákových bund a mikin. Ale oslovili také zpěváky, které na sobě na pódiu měli oblečené dril topy se značkou Umbro.
Výšivka Umbro, která je umístěna na přední náprsní straně trička, představuje vyšitý dvojitý diamant.
Dresy Umbro byly vyrobeny od doku 1959 také pro děti, což představovalo na svou dobu velice velký pokrok v oblasti módy. Protože děti chtěly nosit stejné oblečení jako fotbalisté, kterým fandily.
Díky spolupráci s různými sportovními odvětvími, během svého působení, se etablovala s výrobou dresů i do oblasti kriketu, ragby, tenisu a basketbalu.
V současnosti je firma sponzorem stadionu ve Wembley a oficiálním dodavatelem FA Cupu v Anglii.

Kolekce

Nejoblíbenějšími kousky jsou fotbalové dresy a mezi nejznámější patří historické kopačky Speciali, které byly lehké, a představovaly revoluční pokrok ve výrobě fotbalových bot. První boty vyrobilo Umbro v roce 1985 pro brazilský trh. Velice oblíbenými se staly kraťasy, které se do povědomí zákazníků dostaly na přelomu osmdesátých a devadesátých let.
V kolekci jsou produkty rozděleny dle účelu, ke kterému byly primárně určeny. Umbro se specializuje zejména na fotbalové vybavení, a tedy je možné zakoupit oblečení v plné sestavě na trénink, vycházku, na zápas, pro rozhodčí a pro manažery. Vždy je v této sestavě k dispozici triko, kraťasy a souprava s dlouhými rukávy. Barvami, které kolekci dominují, jsou většinou červená, modrá, černá, šedá, zelená, a produkty jsou v jednobarevném provedení, na kterém na přední straně vyniká vyšitá značka. Pro manažery jsou v nabídce košile, polokošile, vypracovaná trika jemných barev a také kalhoty. Do kolekce jsou zavedeny také míče pro hráče fotbalu, tašky, obuv a doplňky (chrániče, láhve na pití, a další produkty).
Velikosti, ve kterých je oblečení prodáváno, jsou různé dle zvolené kategorie. Zpravidla jsou k dispozici pro dospělé muže od velikosti S do 3XL. V tréninkovém oblečení si vyberou i děti, a to ve velikosti SB / 134 cm až po velikost s označením XS / 164 cm.
Produkty značky Umbro jsou velice kvalitní, s dlouhou historií. Díky kolekcím, které byly marketingově rozděleny do sekcí dle své funkce, je možné zakoupit produkty, které jsou cenově dostupné široké veřejnosti. Na druhé straně Umbro poskytuje i výrobky, které jsou na profesionální úrovni a uspokojí i velice náročné hráče fotbalu.

Související články

reklama
reklama
reklama