reklama
 

Nike, Inc. je americká firma s celosvětovou působností. Byla založena v roce 1964 atletem Philipem Knightem a jeho trenérem Billem Bowermanem. Nike je značka sportovního oblečení a doplňků, které oblékají profesionální sportovci i amatéři po celém světě. Sídlo firmy se nachází v americkém Oregonu. Logo firmy představuje křídlo řeckých bohů a vytvořila ho studentka grafiky Carolyn Davidson v roce 1971 za pár dolarů. Název značky je totiž odvozen od jména řecké okřídlené bohyně vítězství Niké.

Boty Nike

Běžecké boty byly prvním sortimentem americké firmy Nike, který byl postupně rozšiřován na další typy sportovní obuvi. V současné nabídce jsou boty pro začínající běžce i profesionální sportovce. Boty Nike jsou i módní obuví do města a pro volný čas. Dalším typem jsou turistické boty nebo sálová obuv vhodná do haly či tělocvičny. Novinkou jsou v nabídce kopačky Nike Hypervenom. Mezi muži jsou oblíbené tenisky Nike Shorx, Rafael Nadal hraje v Nike air max. Typický pro všechny modely je moderní design, kvalita použitých materiálů a jejich odolnost.

Sportovní oblečení a doplňky Nike

Kromě sportovní obuvi vyrábí firma Nike také kvalitní sportovní bundy, trika a tílka, funkční prádlo, mikiny, tepláky, sportovní tašky a kabelky. Značku Nike nesou také míče, nátepníky, podložky, čepice, rukavice, opasky na láhve s vodou a hodinky. Tuto značku propagují světoví sportovci jako Tiger Woods, Ronaldo, Lance Armstrong, z českých sportovních celebrit třeba Bára Špotáková nebo Tomáš Rosický.

Běhání s Nike

Značka Nike podporuje běžecké aktivity po celém světě. U nás je oblíbenou akcí největší běžecký závod Nike Run Prague. Masivní a dlouhotrvající reklama přitahuje u nás k běhání tisíce lidí. Na facebookových stránkách Nike Running Česko/Slovensko se vzájemně podporují a motivují, v různých aplikacích měří své uběhnuté trasy, soutěží pod různými hesly, např. Běž až tam, kde to všechno začalo (závod o účast na závodu v Oregonu, kde firma vznikla) nebo Dnes ráno jsme přišli o hodinu času. Pojďme ji dohnat při večerním běhu.

Související články

reklama
reklama
reklama