reklama

Muže se nezeptáte, zda mu k úspěchu pomáhal slavný otec. Coppola nastavila laťku žen

Před kamerou se poprvé objevila jako nemluvně ve slavném Kmotrovi z roku 1972. Série drobných rolí zejména v otcových filmech následovala v průběhu osmdesátých let. Filmová kritika ale její herecké výkony rozcupovala a Sofia Coppola nakonec svůj talent objevila za kamerou. Dnes patří k nejvýznamnějším hollywoodským režisérkám a v pátek 14. května slaví 50. narozeniny.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Americká režisérka, scenáristka a herečka Sofia Coppola, která 13. května oslaví padesátiny, netoužila primárně kráčet ve stopách svého slavného otce, oscarového režiséra Francise Forda Coppoly. Vyzkoušela mimo jiné fotografování, herectví a módní návrhářství. Když se ale nakonec dala na dráhu předurčenou geny, sklidila nebývalý úspěch.

Za film o vztazích tonoucích v prázdnotě moderního života Ztraceno v překladu získala Oscara za scénář. Když si herečka Scarlett Johanssonová nebyla jistá, zda chce natáčet v kalhotkách, režisérka se do nich sama svlékla, aby ukázala, jak bude scéna vypadat. 

Co stojí za jejím režisérským úspěchem a jaký má vztah s otcem? Podívejte se do galerie. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama