reklama

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson je americká herečka a také zpěvačka.

Rodilá Newyorčanka začala s profesionální hereckou kariérou velmi brzy. Již v osmi letech si odbyla svůj herecký debut po boku Ethana Hawka ve hře Sophistry.

Začátek hvězdné filmové kariéry

Na stříbrném plátně se poprvé objevila ve snímku Všude dobře, doma nejlíp (1994) a o rok později ve Vražedném alibi. V obou dvou případech měla štěstí na známé herecké osobnosti. V prvním případě to byl Bruce Willis a Elijah Wood, ve druhém Sean Connery.

Přelomovým okamžikem v její kariéře byla role v kritikou oceňovaném snímku Manny & Lo (1996), která jí v deseti letech přinesla nominaci na Independent Spirit Award za Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Do širšího diváckého povědomí se dostala díky snímku Zaříkávač koní (1998), kde si zahrála po boku a zároveň pod režisérským vedením Roberta Redforda.

Cesta za slávou

Ve svých rolích působila navzdory svému věku vyzrálejší a starší, a proto si ji oblíbili i filmový tvůrci. A přicházela další slavná jména, se kterými spolupracovala. Bratři Coenové a jejich film Muž, který nepřišel. Později Sophie Coppola a její snímek Ztraceno v překladu (2003), za který Scarlett Johansson na filmovém festivalu v Benátkách získala cenu v kategorii Nejlepší herečka. Za tuto roli a také za film Dívka s perlou (2003) získala dokonce nominaci na Zlatý glóbus. Další nominaci získala za Match Point: Hra osudu (2005) od Woodyho Allena.

V roce 2010 si zahrála v blockbusteru Iron Man 2, čímž se vryla do paměti také komiksovým fanouškům. O dva roky později se oblékla do kočičího kostýmu Černé vdovy v úspěšných Avangers.

Doporučujeme: Top sexy reklamy: Johansson se šampusem

Sex symbol dnešní doby

Scarlett se pravidelně umisťuje v nejrůznějších žebříčcích zaměřených na ženskou krásu. Mezi nejpřitažlivější celebrity světa ji zařazují renomované pánské magazíny Playboy, FHM, Maxim nebo Esquire.

Scarlett Johansson v reklamě

Díky své celosvětové popularitě a půvabu je Johansson vyhledávanou tváří pro reklamní kampaně nejrůznějších módních a kosmetických značek. V minulosti spojila své jméno například s produkty Louis Vuitton, Calvin Klein, Dolce & Gabbana nebo L'Oréal.

Soukromý život

Scarlett Johansson byla vdaná za herce Ryana Reynoldse. Manželství trvalo tři roky a rozvedeno byl na jaře roku 2013. Netrvalo to dlouho a Scarlett spočinula v náručí dalšího muže, tentokrát se jejím novým vyvoleným stal francouzský novinář Romain Dauriac.

V minulosti bylo její jméno spojováno z řadou dalších slavných mužů, mezi jinými šlo o Justina Timberlaka, Seana Penna nebo Juda Lawa.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama