reklama

Sex ve městě čeká velký návrat. V seriálu ale bude chybět jedna zásadní postava

Seriál Sex ve městě se dočká pokračování. Deset dílů se objeví na streamovací službě HBO Max. Natáčení začne na konci jara.

Příběh pokračuje potvrzuje na Instagramu Sarah Jessica Parker | Video: Instagram/SarahJessicaParker

Dlouholeté dohady o tom, zda se populární seriál o čtyřech kamarádkách z New Yorku dočká někdy svého pokračování, skončily. Televizní stanice HBO oznámila, že na konci jara začne natáčení nových deseti epizod. V navazující řadě s názvem And Just Like That (Prostě jen tak) budou hrát tři ze čtyř protagonistek.

Před kamerou se tak sejdou Sarah Jessica Parkerová (Carrie), Cynthia Nixonová (Miranda) a Kristin Davisová (Charlotte), a to ve stejných rolích, jaké hrály na přelomu tisíciletí.

Všechny také sdílely na sociálních sítích nový trailer. Jediný, kdo se k pokračování seriálu nechtěl přidat, je Kim Cattrallová alias Samantha.

V navazující řadě budou postavy zhruba o dvacet let starší. Všechny tři hlavní protagonistky se staly také produkčními společně s Michaelem Patrickem Kingem, který se podílel již na dřívějších dílech Sexu ve městě a jako režisér také na filmu Sex ve městě 2.

Kultovní seriál o půvabné novinářce a jejích třech kamarádkách se během šesti sezon v letech 1998 až 2004 stal celosvětovým hitem a posbíral desítky cen. Příkladem může být sedm prestižních cen Emmy a osm Zlatých glóbů.

V roce 2000 to byl Zlatý glóbus za herecký výkon pro Sarah Jessicu Parkerovou a za nejlepší komediální seriál.

Seriál vychází ze stejnojmenném knihy Candace Bushnellové a dotvořil jej spisovatel, produkční a režisér Darren Star, jehož nový seriál Emily in Paris měl nedávno premiéru na Netflixu.

Sex ve městě pojednává o čtveřici kamarádek a jejich pohádkových, ale často také nesnadných životech v New Yorku. Seriál byl vychvalován za otevřenou diskusi o ženské sexualitě i síle přátelství a boření stereotypů. Kritiky se dočkal za nedostatek diverzity, povrchnost luxusního nakupování a lehkovážné pojetí některých vážných témat.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama