reklama

Samá klišé a nerealistické výjevy. Francouzi kritizují seriál Netflixu Emily in Paris

Nový seriál od streamovací platformy Netflix sleduje život marketingové manažerky Emily Cooperové, kterou práce odvane do Paříže. Hrdinka se zde potýká s americkým náhledem na práci, neznalostí jazyka, milostnými trabli i sexistickými narážkami. Seriál od tvůrce Sexu ve městě však Francouze nepotěšil a podle mnohých kritiků je plný klišé a výmyslů.

Lily Collinsová jako Emily. Prohlédnout grafiku
Lily Collinsová jako Emily. | Foto: Netflix

Seriál Emily in Paris je sice plný croissantů, kávy a vína, jde však hlouběji než k prvním dojmům, které Paříž udělá na Američany, píše agentura AP. Seriál, ve kterém hraje hlavní roli Lily Collinsová, poukazuje na americko-francouzské střety na pracovišti, sexismus i záludnosti francouzštiny. 

Francouzští i nefrancouzští kritici však poukazují na mnohá klišé, která se v seriálu objevují, stejně jako idealizovaný obraz města nad Seinou. Americká herečka kvůli natáčení seriálu pro Netflix ve francouzské metropoli žila čtyři měsíce. 

"Hlavně Američané mají svou velkou zemi a necestují tak často jako lidé odjinud. Doufám, že tenhle seriál lidi přiměje občas se někam vypravit," uvedla Collinsová v rozhovoru pro AP

Podle mnohých kritiků se však seriál nepovedl. Podívejte se, co mu vyčítají.

reklama
reklama
reklama