reklama

Video: Domorodý porod v džungli, přirozený jako dýchání

Vypadá to tak poklidně. Žádný strašlivý křik. Žádný kmitající personál okolo. Žádné zrychlené nebo mělké dýchání. Skoro žádné bolesti. Domorodá žena porodí v džungli úplně snadno. Až si člověk říká, že na tom porodu vlastně nic není.

Foto: YouTube

Vypadá to tak poklidně. Žádný strašlivý křik. Žádný kmitající personál okolo. Žádné zrychlené nebo mělké dýchání. Skoro žádné bolesti.

Domorodá žena porodí v džungli. Ten přirozený porod je tak rychlý a snadný, až si člověk říká, že na tom vlastně nic není.

Sama v džungli

Žena rodí v soukromí, které si sama vybrala. Na chvilku zaskočí maminka, aby ji pro povzbuzení pohladila po vlasech, ale to je všechno.

Čtěte také: Točit porod na video je mimo mé chápání, říká porodník

Samotná porod trvá řádově vteřiny. Pak novopečená máma své miminko sama v poklidu očistí, zabalí do listů a uloží do jámy v zemi, snad aby na něj netáhlo. A nový člověk je na světě. Prostě jiná země, jiný mrav... Podívejte:

Proč to někoho nebolí?

Protože o bolesti rozhoduje mozek. Pokud je žena přesvědčena, že ji nic strašného nečeká, jen velká a trochu bolestivá námaha, korunovaná nádherným výsledkem, jde o první krok, kdy může porod proběhnout bez komplikací, jako naprosto přirozený fyziologický jev.

Doporučujeme: Které ženy bude porod bolet?

Přestože patří porodní bolesti k nejsilnějším vůbec, daleko větší roli než bolest samotná hraje  lidská schopnost ji snášet. Pomáhá přitom zejména už prožitá zkušenost a optimistický přístup. A také přirozená cesta, kdy sama rodička udává způsob a tempo zrození dítěte. Za takových okolností její tělo obvykle produkuje dostatečné množství hormonů potřebných pro spontánní průběh porodu.

Že nejde jen o výhodu přírodních národů, ukazuje dojemné video Australanky Simone, která u řeky ve volné přírodě přivedla na svět dceru Perouze Seraphinu:

Tak co, zvolily byste i vy přirozený porod v přírodě a v soukromí? Nebo je to podle vás nepřiměřený hazard?

O tom můžete diskutovat pod článkem a hlasovat v anketě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Video: Orgasmus při porodu - nejlepší přirozená extáze!

Nejplodnější matka světa porodila 69 dětí

Vlastní dům jen za 780 tisíc a stavba 4 hodiny

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama