reklama

Večerníček zmizel z ČT1: vadí vám to?

Pravidelný dětský pořad Večerníček se po 47 letech vysílání na prvním programu České televize ode dneška přesunuje na ČT2. Důvodem je výrazný, několikanásobný pokles sledovanosti dětských pořadů za posledních několik let. Děti a milovníci pohádek však o nic nepřijdou. Na ČT2 si Večerníček uchová tradiční čas 18:45. Zároveň s ním se do vysílání ČT2 přemístí celý blok dětského vysílání. Zpravodajskému pořadu Události na ČT1 pak bude předcházet vědomostní soutěž Taxík.

Večerníček
Večerníček | Foto: Profimedia.cz

Pravidelný dětský pořad Večerníček se po 47 letech vysílání na prvním programu České televize ode dneška přesunuje na ČT2. Důvodem je výrazný, několikanásobný pokles sledovanosti dětských pořadů za posledních několik let.

Děti a milovníci pohádek však o nic nepřijdou. Na ČT2 si Večerníček uchová tradiční čas 18:45. Zároveň s ním se do vysílání ČT2 přemístí celý blok dětského vysílání. Zpravodajskému pořadu Události na ČT1 pak bude předcházet vědomostní soutěž Taxík.

Vítejte v Kavčím hnízdě

V rámci koncepčních změn připravila Česká televize zásadní změnu v programové nabídce ČT2. Od pondělí do neděle nabídne Dvojka dětem nový speciální blok pořadů Kavčí hnízdo. To nabídne nejen moderní zábavu a pohádky, ale také poučení.

„Česká televize chce malým divákům nabídnout delší dětské pásmo, aby našli vpodvečer na ČT2 souvislé a rozmanité vysílání. Začneme v 17 hodin na Dvojce a já pevně věřím, že právě tento program se pro děti stane bezpečným přístavem, v němž bude jejich fantazie čerpat ze světa pohádek a nebude rušivě zasahovat násilí ani jakákoli další samoúčelná akce,"uvedl ředitel programových okruhů ČT Milan Fridrich. Jak to bude vypadat?

Kavčí hnízdo pondělí až pátek

 • 17:00 Planeta YÓ:  Setkávání na zcela neznámé planetě, schované někde mezi hvězdokupami a temnými mlhovinami. Málokdo by čekal, že ve vesmíru, mezi vlasaticemi, černými dírami, asteroidy, planetoidy a dalšími kosmickými objekty existuje útulné místo, kde žije přátelský mimozemšťan se záhadným jménem TýYó. Poprvé v novém roce, 2. ledna, uvede moderované pásmo pořadů:  Vzduchoplavec Kráčmera, Asha, Dobrodružství Shirley Holmesové, Garfieldova show.
 • 18:15 Kouzelná školka: pořad pro děti ve věku 3-6 let, v němž je důraz kladen na pestrost a srozumitelnost. Cílem je děti zaujmout, seznamovat se základními etickými hodnotami a přitom jim nebrat dětství. Pořad je doplněn animovanými pohádkami.
 • 18:45 Večerníček: od pondělí do pátku 2. až 6. ledna přinese malým divákům ještě pět dílů nového seriálu Kočka Linda, poklad rodiny, a poté dlouhou řadu večerníčků nových (Sedmives a Tarbíci) i oblíbených (Kubula a Kuba Kubikula, O skřítku Racochejlovi, Pat a Mat… A je to!)
 • 18:55 Disney klub: dětské animované seriály z dílny světoznámého Walta Disneye určené převážně starším dětem.

Kavčí hnízdo sobota

 • 17:45  Pohádka: první novoroční neděli 8. ledna to bude pohádka O Všudybylovi podle Františka Hrubína. Vypráví o zlé soví královně a lásce, která překoná její nástrahy.
 • 18:45  Večerníček

Kavčí hnízdo neděle

 • 17:45 Tintinova dobrodružství: dobrodružné příběhy neohroženého novináře a jeho věrného psa.
 • 18:10  Bert a Ernie: veselá dobrodružství postaviček ze Sezamové ulice
 • 18:15  Včelka Mája: známý animovaný příběh včelky a jejích přátel
 • 18:40 Dějiny udatného českého národa: animovaný seriál ČT, který vychází z úspěšné stejnojmenné knihy
 • 18:45  Večerníček

zdroj: ceskatelevize.cz

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama