reklama

Studenti a léto: Až tisícové slevy. Využijte je!

Studenti mohou o prázdninách ušetřit až tisíce korun, mají mezinárodní studentský průkaz ISIC (International Student Identity Card). S touto kartou mohou daleko levněji cestovat a nakupovat vstupenky na koncerty, festivaly nebo do divadel.

Foto: Isifa/Thinkstock

Studenti mohou o prázdninách ušetřit až tisíce korun, mají-li mezinárodní studentský průkaz ISIC (International Student Identity Card). S touto kartou mohou daleko levněji cestovat a nakupovat vstupenky na koncerty, festivaly nebo do divadel.

ISIC je mezinárodně uznávaný studentský doklad, který držitele opravňuje k čerpání 125 tisíc slev ve 124 zemích. ČR patří překvapivě mezi státy, které tuto možnost využívají nejvíce. ISIC se u nás vydává na 41 vysokých a 203 středních školách, přičemž některé z nich (třeba Univerzita Karlova) ho mají jako oficiální identifikační průkaz studenta.

Celkem ho vlastní přes 264 000 českých studentů. Pokud nemají studenti průkaz rovnou ze školy, mohou o něj zažádat online na webu isic.cz. K vystavení je potřeba platné potvrzení o studiu a fotografie pasového formátu.

Na celém světě průkaz vlastní 4,5 milionu školáků. ISIC podporuje mimo jiné i světová organizace UNESCO jako nástroj umožňující mobilitu studentů. K podpoře karty se letos přidaly také České dráhy a 18 autobusových dopravců.

Za tisícovku po celé republice

Cestující, kteří se prokážou studentským průkazem ISIC, si mohou koupit speciální síťovou jízdenku na léto za necelých tisíc korun. Ta jim umožňuje cestovat ve všech vlacích Českých drah 14 dní bez omezení. Doklad lze vyřídit po internetu nebo přímo na přepážkách Českých drah.

O prázdninách myslí na studenty také autobusoví dopravci. Celkem 150 autobusových linek jim nabídne slevu 10 - 25 % z jízdného. Zvýhodněné spoje naleznou studenti na stránkách www.studentskejizdne.cz. Jízdenku lze zakoupit online, v předprodeji nebo u řidiče, jedinou podmínkou je předložení platného průkazu ISIC.

Vstupenky na kulturu se slevou

Letos poprvé mohou držitelé ISIC pořídit se slevou 10 - 50 % také vstupenky na koncerty, festivaly, do divadla či na plesy. Společnost GTS ALIVE, vydavatel průkazu ISIC, pro ně připravila na novém studentském portálu www.isicpoint.cz aktuální nabídku akcí. Zneužití není možné, protože pro objednání produktů je nutné zadat licenční číslo průkazu, které umožňuje rychlé ověření jeho platnosti.

Do třetice všeho dobrého

Slevu pro studenty nabízí dlouhodobě také Crabtree & Evelyn, anglická značka přírodní kosmetiky, interiérových parfémů a delikates. Pokud se prokážou studentským průkazem, indexem či jiným potvrzením o studiu, získají v rámci programu Student benefit slevu 15 % na produkty firmy. Zakoupit je lze ve značkových prodejnách v Centru Chodov v Praze 4 a ve Slovanském domě v Praze 1 nebo v e-shopu www.crabtree-evelyn.cz.

zdroj: isic.cz, eventim.cz, studentskejizdne.cz, crabtree-evelyn.cz

--------------------------------------------------------------------------------

Studentské cestování.

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama