reklama

Sexy dvanáctiletá on-line? Zakročte včas!

Když si dvanáctileté děvčátko klade otázku: "Jsem dost sexy?" a je přitom on-line, schyluje se k průšvihu...

Foto: Thinkstock

Holčičky se chtějí líbit, to je jasná věc. Když si ale dvanáctileté děvčátko klade otázku: "Jsem dost sexy?", něco je špatně. A takových holčiček jsou plné sociální sítě.

Klidně sdílejí na facebooku své "sexy" fotky s neznámými cizími pány, jen aby je pochválili, jak jim to sluší. A na Instagramu dokonce soutěží, která je víc sexy.

Nejvíc sexy, nejmíň sexy...

Instagram jako volně dostupná aplikace má jedinou podmínku - vlastnictví chytrého mobilního telefonu s operačními systémy iOS nebo Android. S ním se může přihlásit každý, třeba i desetileté dítě.

Doporučujeme: Sněhurka a Popelka: Jak by dopadly jako matky?

Jak upozornil Washington Post, platforma umožňuje svým uživatelům hlasovat o tom, kdo je nejvíc sexy a kdo naopak nejméně. Je to jednoduchá soutěž krásy: Kde se líbí, dostane "lajk". Vůbec přitom nezáleží na věku: třicetiletá nebo třináctiletá - všechno jedno. A když se slečna nelíbí? Program ji vyřadí červeným přeškrtnutím. Dost nepříjemná zpětná vazba i pro dospělou ženu, nemyslíte?

Čím méně oblečení, tím víc lajků

Chce dívka v pochybné on-line soutěži krásy uspět? Největší šanci má v mini, krátkém topu či podprsence! Uživatelek Instagramu je 100 milionů, kolik z nich bude asi nezletilých? Prozradíme vám to - do podobných soutěží se už pustilo okolo 15 tisíc dívek. Popularita podobných her roste a bohužel se jich účastní čím dál mladší holčičky.

Původně se soutěžilo od 18 let, dnes nejsou výjimkou ani třináctileté. Jakmile je nahlášena nezletilá osoba, která publikovala údaje bez souhlasu rodičů, vymažou ji provozovatelé Instagramu tak rychle, jak je to technicky možné.

Jenže fotku jednorázově smazat nestačí - jak jednou začne kolovat po internetu, je nesmrtelná.

Funguje jen prevence

Toho si jsou vědomi i provozovatelé Instagramu, kteří vydali prohlášení, v němž rodiče dětí varují, aby on-line život svých dětí bedlivě sledovali a zakročili včas.

Čtěte také: Dceru si na internetu vyhlédl pedofil!

"Jsme si vědomi toho, že tento trend probíhá na všech mediálních platfomách a že se dospívající do něj zařazují. Tvrdě pracujeme na tom, aby pro ně byl Instagram bezpečné, zajímavé a živé místo, kde by mohli trávit čas a prostřednictvím fotografií vyjádřit svou kreativitu. Doporučujeme však rodičům, aby stejně jako u jiných on-line produktů sehráli aktivní úlohu ohledně toho, co si jejich děti posílají a s kým to sdílejí," apelují na veřejnost.

Další rady, co by měli rodiče dětí vědět o Instagramu, najdete zde. Ale ani ty nejsou samospasitelné. Nejdůležitější proto je dospívající dceru včas naučit, že sociální sítě a aplikace znamenají velké nebezpečí, ale hlavně že se daleko víc cení vnitřní krása než pouhý vzhled.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejtrapnější zdrobněliny a oslovení: Tohle už neříkejte

Očichávali se spolužačkou gumu: Perly ze žákovských

Čas jako nepřítel: Neplánujte, bude vám lépe

Když kulhá páníček, já taky. Video starostlivého psa je hitem sociálních sítí | Video: Video
reklama
reklama
reklama