reklama

Šedesátiletá babička porodila: Sourozence dělí 41 let

Britka Elizabeth Buttle měla dvě děti. Narodily se s odstupem čtyř desetiletí.

Foto: YouTube

Britka Elizabeth Buttle měla dvě děti. Na tom by nebylo nic zvláštního - kdyby se jí nenarodily s odstupem čtyř desetiletí.

Aby se vyhnula problémům, tvrdila původně doktorům, že jí táhne na padesát. Později se však zjistilo, že nastávající maminka má už nejen dceru, ale také tři vnoučata, z nichž nejstaršímu je 19 let. Vzhledem k věkovému rozdílu čtyř desetiletí by mohla být miminku babičkou nejen matka, ale i starší sestra.

Doporučujeme: Osmimáma Nadya: 14 dětí, tanec u tyče a pád až na dno

Velšská farmářka se tak stala nejstarší anglickou maminkou. Původní anglický rekord Kathleen Campbellové překonala o pět let.

Narozena v jiném světě

Elizabeth Buttle je ještě předválečné dítě. Přišla na svět v roce 1937 v Chesteru jako Elizabeth Espley. Vdala se mladinká a jako devatenáctiletá porodila svému manželovi Tomovi dceru Belindu.

To se psal rok 1956. Televize ještě vysílala černobíle, lidstvo nelétalo do vesmíru a počítače zabíraly skoro celou místnost.

Když její manžel zemřel, provdala se podruhé. Před deseti lety opět ovdověla. Nyní žije na farmě ve vesnici Cwmann poblíž městečka Lampeter s přítelem Peterem Rawstonem, kterému je 56 let.

Můj malý zázrak

Druhé dítě, syna Josepha Davida, porodila paní Elizabeth svému současnému partnerovi v požehnaném babičkovském věku šedesáti let. Miminko rozhodně nebylo v plánu, žena žádné léky na otěhotnění nebrala. K dítěti přišla zcela přirozenou cestou, protože ve svém věku přestala používat antikoncepci.

Malý Joe se narodil v roce 1997 císařským řezem v porodnici v západním Walesu. Vyklubal se na svět trochu předčasně, byl však naprosto v pořádku. Matka netajila nadšení.

"Je to krásný, zdravý kluk, můj malý zázrak. Díky němu se zase cítím mladá," uvedla šťastná žena pro BBC. "Při porodu nenastaly žádné komplikace a lékařský personál se choval báječně. Je mi skvěle a nechápu, proč se okolo toho všeho dělá tolik povyku."

úvodní foto: YouTube

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Požehnaná rodina: Čekají dvojčata - už počtvrté

Dvojčata: Máme jednoho přítele a společnou postel

Usnout za minutu? Naučí vás to metoda 4-7-8!

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama