reklama

Pořiďte si fotoknihu ze snímků vašich ratolestí

Jak uchovat vzpomínky? Pořiďte si originální fotoknihu s fotografiemi vašich ratolestí. Je to velmi snadné

Děti jsou to nejdůležitější, co máme. Všichni si schováváme suvenýry z jejich dětství. První dupačky, první botičky, první vysvědčení, první zoubky, pramínek dětských vlásků a hlavně fotky. Fotky z porodnice, fotky z kočárku, z pískoviště, z prvního čištění zoubků, z prvního sezení na nočníku atd.

Vezměte fotografie, na kterých vám záleží, a vyrobte svému dítěti fotoknihu. Mohou to být vzpomínky na první rok života nebo na prvních šest předškolních let. Třeba zaznamenáte období života vašeho dítěte rok po roce, knihu po knize, to záleží na vás. Výhodou fotoknihy oproti tradičnímu fotoalbu je i to, že se k fotkám dají zařadit popisky nebo i delší texty. Dětské výroky jako "Puchontáče nosit nebudu!" nebo "Nejsem žádný krpaslík!" se tak stanou živou rodinnou vzpomínkou. Fotokniha později poslouží nejen jako důkaz neobvyklých dětských hlášek, ale určitě potěší všechny zainteresované i po letech, v nových životních situacích a kontextech.

Jak na to?

Vytvořit fotoknihu není nijak složité, zvládne to i méně zkušený uživatel počítače. Stačí si ze stránek www.happyfoto.cz stáhnout zdarma program HF Designer a pustit se do zábavné práce. HF Designer dokáže fotografie z vašeho počítačového archivu "nasypat" do knihy i zcela automaticky nebo vám alespoň navrhne rozvržení. V knize lze mít nejméně šestnáct a nejvíce 240 stran. Nemusíte se bát nekvalitního výsledku, protože vás HF Designer průběžně upozorní na fotografie, které nelze z důvodu malého rozlišení použít. Vy už si pak jen vyberete pozadí. Jednotlivým fotografiím přiřadíte různé rámečky, nadpisy, popisky nebo k nim vepíšete delší text. Až budete mít knihu v počítači hotovou, jedním kliknutím ji odešlete přes internet a potvrdíte objednávku odpovědí na e-mail. Pak už nezbývá než vyhlížet pošťáka, který ji během pár dnů doručí.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama