reklama

Pohádka na víkend: Znáte Outloně a Kombu?

V jedné zoologické zahradě měli společný výběh Outloň a Komba. Outloň byl váhavý a Komba byla ušatá. A to byl právě ten problém!

Foto: Profimedia.cz

V jedné zoologické zahradě měli společný výběh Outloň a Komba. Outloň byl váhavý a Komba byla ušatá. A to byl právě ten problém!

Komba začala každou chvíli něco vyprávět a Outloň volal: "Cožééééé?!" A Komba na něj křičela: "Vidličky a nožéééé!" Outloně to vážně hněvalo a nevěděl, jak by jí to vrátil, protože Komba měla uši skoro jako netopýr  a když neměla co dělat, dělala si z nich ruličky.

Jednou Outloně napadlo, že se k ní přiblíží a do ruliček z uší jí pustí dvě žížaly. Jenže Komba ho slyšela, nechala ho doskákat až k ní a pak mu zařvala do ucha tak, že vyletěl až do nejvyšší větve jejich společného stromu.

Ošetřovatel říkal Outloňovi, že by se mohl přestěhovat k makakům nebo lvíčkům, ale ti se zdáli Outloňovi moc uřvaní. Tak pořád váhal. Posedával v koutku výběhu nebo na nějaké větvičce, krčil rameny a co chvíli se nervózně podrbal za ušima.

Když jednoho dne nechtěně šlápl Kombě na dlouhý huňatý ocas, byl jejich chatrnému příměří konec. Komba se vztekala a honila Outloně ze strany na stranu. A protože to bylo v noci, oba totiž jsou noční zvířata, podala na ně paní Koala stížnost řediteli zoologické zahrady za rušení nočního klidu. Ředitel se rozhodl, že takhle to dál nejde a Outloň si musel sbalit svých pět švestek. Pro začátek mu ředitel nafoukl matraci u sebe v kanceláři s tím, že do příštího týdne se uvolní výběh po čápech, kteří uletěli do teplých krajin.

Uplynuly dva dny a Kombě se začalo stýskat. Chodila výběhem sem a tam a neměla si s kým povídat. Paní Koala i plameňáci v noci spali a Komba si připadala vážně osamělá. Něco na tom Outloňovi přece jenom bylo, říkala si. Vlastně mi byl docela blízký, přemýšlela a smutně si položila čenich na tlapky.

Taky Outloň nebyl v kanceláři právě šťastný. Navíc se omylem trochu napil razítkové barvy, a teď měl škytavku a černý jazyk. Bez Komby byla na světě nuda  a na všechny lotroviny byl najednou sám.

Ošetřovatel už se na to nemohl dívat. Vzal Outloně zpátky do výběhu a povídá: "To přece není možné, abyste se nedohodli, vždyť jste bratranec a sestřenice!"

"Bratranec?! Sestřenice?!" vypískli Outloň i Komba současně. "No jistě!" řekl ošetřovatel a vzal je podívat na cedulku u klece. A opravdu. Outloň váhavý a Komba ušatá - čeleď outloňovitých. Když si to ti dva přečetli, objali se jako staří známí. Rodina je rodina!

Teď sedí spolu na jedné větvi, Outloň vypráví Kombě o Indii a Komba Outloňovi o Africe. A jde jim to krásně, i když se oba narodili v zoo.

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama