reklama

Pětiletá holčička pracuje jako dospělá: Testuje hračky!

Zaměstnání pro malou holčičku? Testování hraček! Budete se divit, ale britská školačka Jessica Rosbrook z městečka Greenhithe v hrabství  Kent právě takovou práci vykonává.

Foto: Profimedia.cz

Zaměstnání pro malou holčičku? Testování hraček! Budete se divit, ale britská školačka Jessica Rosbrook z městečka Greenhithe v hrabství  Kent právě takovou práci vykonává.

Není divu, že jí kamarádi a kamarádky závidí: rukama pětileté slečny projdou všechny nové hračky na trhu a se všemi si může hrát! Ba dokonce musí - je totiž oficiální vedoucí testovačkou hraček pro výrobce Tomy.

Je zodpovědná jako dospělá

Všechny hračky, které firma vyrobí, dodá až k Jessičiným dveřím. A holčička tráví hodiny tím, že si hraje s novými mechanickými strojky, malými panáčky, plyšáky a dalšími hračkami dřív, než jdou do obchodu. Každou věc si pečlivě prohlédne a ohodnotí. „Už mám práci svých snů - a to je mi teprve pět let," pochvaluje si.

Zpočátku Jessicu jen těšilo, že dostává stále nové věci na hraní, ale nyní si už uvědomuje, co dělá a že její názory a výroky budou mít vliv na to, zda se hračka dostane do obchodu, nebo nikoli. Maminka Carly tvrdí, že se její dcera snaží vždy hodnotit co nejvíce objektivně. „Jessica prostě miluje zkoumání nových hraček a je si zcela vědoma toho, jaké má štěstí, že to může dělat právě ona," říká.

Zpětná vazba pro výrobce

Malá Jessica dokonce čas od času navštěvuje vedení firmy, aby spolupracovala s jejími lidmi ve výzkumu. „Má radost z toho, že se k novým hračkám dostává dřív než ostatní děti a že její zkušenost u nás považujeme za platnou minci," konstatuje Joanne Gray, marketingová ředitelka firmy Tomy pro Evropu.

„Jessičiny postřehy jsou pro nás zásadní. Považujeme za životně důležité mít zpětnou vazbu od zákazníka. Díky tomu víme, že až se naše hračky dostanou  k obchodníkům, nebudeme ničím zaskočeni. Jessica nám dává jistotu, že si s výrobky budou děti opravdu hrát, že nepůjde o propadák,", dodává Joanne Gray.

A Jessica? Ta je mezi dětmi ve škole opravdu oblíbená, rády k ní totiž chodí na návštěvy. Za dobu svého působení ve společnosti Tomy už si doma vybudovala úctyhodnou sbírku hraček, z nichž mnohé použila jen ona sama jednou, právě při testování. Její kamarádi jsou z nich nadšeni.

zdroj: Profimedia.cz, dailymail.co.uk

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama