reklama

Odkdy má miminko v bříšku duši?

Vznik nového života vypadá zázračně i ve strohých mikroskopech lékařů. Je to fascinující proces, který probíhá na puntík přesně podle harmonogramu. Ale kam se poděla duše?

Foto: Isifa/Thinkstock

Vznik nového života vypadá zázračně i ve strohých mikroskopech lékařů. Je to fascinující proces, který probíhá na puntík přesně podle harmonogramu.

Dvě buňky napřed splynou a pak se zygota začne dělit v souladu tak dokonalém, že to připomíná složitou taneční choreografii. Každá zná své místo, přesně ví, co má dělat: vznikají prstíky, oči, srdíčko... Ale kam se poděla duše? Existuje vůbec?

Boj duší o zárodek

Esoterikové jsou přesvědčeni, že ano. Jakmile se v děloze zahnízdí zárodek, začne "boj" duší o to, která do něj získá přístup. Smutným faktem je, že čím zářivější a hodnější bývá dušička, tím dál má ke hmotnému světu a o to je pro ni obtížnější udržet si své místo u plodu. A naopak, čím temnější a destruktivnější bytost, tím má blíž ke hmotě, a snáz se tudíž do hmotného těla dostane. Často dokonce původní duši "vytlačí" a plod si přivlastní. Možná proto se nerodí moc dobrých lidí...

Vývoj plodu krok za krokem

Naštěstí se takové věci dá vědomě bránit. "O tom, která duše se vtělí do plodu a zaujme tak své místo, rozhoduje nejen duše samotná, ale i matka. Ta může dušičce vědomě pomáhat. Pokud je v depresi a nešťastná, přitáhne ke svému plodu duši, která na jejích energiích bude rezonovat, tedy destruktivní. A naopak, je-li maminka v pohodě, udrží si hodnou dušičku," radí na svém blogu esoterička Alue K. Loskotová.

Čtěte také: Zachránit nedonošence? Které ano a které už ne?

"Duše se nevtělují do plodu ihned při jeho vzniku, ale vyčkávají, než se plod více vyvine. Vstupují do něj zhruba okolo 3. měsíce. Do té doby krouží okolo své budoucí maminky. Jasnozřiví jedinci potom vidí, jak okolo břicha těhotné ženy poletuje bílá zářivá koule veliká asi 20 cm. Jakmile se dítě v břiše začne hýbat, je rozhodnuto a jeho duši už nikdo jiný z těla ven dostat nemůže," dodává esoterička.

Co si o tom myslí maminky?

Názorů je spousta - skoro tolik jako samotných maminek. Nabízíme vám ty nejčastější, v chronologickém pořadí a s vysvětlením. Podle nich má miminko duši:

  • Dávno před oplodněním: Duše totiž mají ve světě svůj úkol a podle něj si vybírají, do koho se vtělí. Rozhodujícím prvkem jsou tedy rodiče.
  • Od splynutí vajíčka a spermie: A tedy zcela v souladu s křesťanskou filozofií.
  • S prvním úderem srdíčka: To začne bít asi v 5. týdnu těhotenství.
  • Když se začne v těle hýbat: To je už asi od 10. týdne, matka to však vnímá nejdřív o měsíc později.
  • Od doby, kdy zárodek dosáhne váhy 21 gramů: tolik přece váží duše, tak aby se měla kam vejít. Děje se to někdy mezi 12. a 13. týdnem těhotenství.
  • Když je schopno života mimo tělo matky: Tedy od 24. týdne těhotenství, což je dolní hranice, odkdy předčasně narozené dítě zachraňují lékaři.
  • Když začne rozlišovat hlas matky: To se stává asi od 23. týdne těhotenství.
  • S počátkem mozkové aktivity: Tedy asi od 28. týdne, kdy se začíná vrásnit mozková kůra plodu.
  • Když se miminko poprvé nadechne: Má to svou logiku, když vezmeme v úvahu, že z těla odchází s posledním vydechnutím...

Jak to vidíte vy? Má miminko duši už dávno před narozením, získává ji splynutím vajíčka a spermie nebo snad s prvním nadechnutím? Či je zárodek a plod jenom bezduchým shlukem buněk, jak tvrdí materialisté? O tom všem můžete diskutovat pod článkem a hlasovat v anketě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Matko, nekřič! Církev žádá ticho na porodním sále.

Jak účinně zbavit dítě vztekání: Opravdu to funguje!

Jak vyzrát na pálení žáhy

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama