reklama

Jak vybrat školu pro dítě? Zrakem i čichem!

Jakou školu vybrat, aby se tam hodně naučilo a zároveň cítilo dobře? Možná vám poradí pořad Vši ve škole.

Foto: Isifa/Thinkstock

Zima uběhne jako voda a na jaře půjdete se svým dítěte k zápisu do první třídy. Jakou školu vybrat, aby se tam hodně naučilo a zároveň cítilo dobře? To je těžká volba. Možná vám poradí Vši ve škole.

Co to je? Nebojte, nejde o parazity! Internetový pořad Vši ve škole se zabývá výběrem školy a seznamuje rodiče s inovacemi a nečekanými postupy, s nimiž se mohou ve škole setkat.

Jde škola s dobou?

„Smyslem této série je pomoci učitelům ve vysvětlování nových vyučovacích a komunikačních metod. Část rodičů je k nim nedůvěřivá, protože se odlišují od toho, jak zažili základní školu oni sami. Chceme narušit konzervativní odpor u části rodičovské populace a ukázat, že nové metody výuky čtení, psaní a komunikace jsou běžné na mnoha školách," uvedl scenárista pořadu Tomáš Feřtek.

Podívejte také: Jak se trestají děti ve škole

Škola by měla nejen moderně vychovávat, ale také sledovat trendy v učení, ať už jde o nové písmo Comenia Script, metodu vyučování matematiky podle pana profesora Hejného nebo počítačové vybavení v podobě Digitálních hnízd.

Články související s tématem:

Škola, kde to voní

Jak škola funguje, poznáte okem i nosem: Na chodbách visí obrázky dětí, jejich ceny ze školních soutěží a diplomy, které prozrazují kvalifikaci učitelů, záchody jsou barevně veselé a v kuchyni byste se nejraději rovnou usadili ke stolu s ubrusem.

Sledujte, jak vypadá škola, kde to voní z kuchyně a naopak nezapáchá na toaletách!

Základem je paní učitelka

A hlavně se seznamte s paní třídní učitelkou. Musíte přece znát člověka, který se na dalších pár let stane pro vaše dítě božstvem č. 1: „Ale paní učitelka řekla... Když paní učitelka to takhle nedělá..." Tohle budete mít na talíři docela často. Když správně vyberete, budete to vám i dětem jen k užitku.

Doporučujeme video: Nejlepší učitelé v akci - po takových děti touží

Úžasná paní učitelka - nebo pan učitel - mohou ve vašem potomkovi vzbudit lásku ke vzdělání. A naopak, špatný učitel jim školu dokáže pořádně otrávit. Vyberte si proto školu, kde učitelé s dětmi domlouvají pravidla chování a kde je ředitel natolik moudrý, že dokáže jejich práci ocenit alespoň trochu lepší výplatou, než je bídný republikový průměr.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

"Samolibý" učitel? Co dělat, aby vám zobal z ruky!

Matka "norských" dětí: Má vina? Plácnutí přes zadek...

Zázvor v domácnosti: Využijte i zbylé slupky

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama