reklama
 

I Češky falšují těhotenské testy: Co je k tomu vede?

Chcete ho uhnat? Ukažte mu těhotenský test! Vůbec nemusí být váš. Stačí, aby byl pozitivní. Prostě ho koupíte po internetu od jiné těhotné ženy.

Foto: Isifa/Thinkstock

Chcete ho uhnat? Ukažte mu těhotenský test! Vůbec nemusí být váš. Stačí, aby byl pozitivní. Prostě ho koupíte po internetu od jiné těhotné ženy. Tento podivný módní hit se už dostal i do České republiky.

Začalo to v Americe, konkrétně na aukčním portálu Craigslist. Jak uvedla televize Nova, původně mělo jít o legraci: "Chcete zjistit, jak by se váš přítel vyjádřil? Vystřelte si ze své mámy, táty nebo kamarádky," citovala jednu z  nastávajících maminek.

Brzy se ale zábava zvrhla v něco daleko horšího - v pomstu a vydírání. Cena testu se pohybuje mezi 10 až 20 USD a obchody jen kvetou.

Kdo se směje naposled...

Jako u paní z Dallasu, která naopak pozitivní test na internetu sháněla. Žila totiž 5 let s přítelem a počala s ním dvě děti, jenže její partner pak oplodnil svoji recepční. "Snažili jsme se přitom v tu dobu o další dítě. Ráda bych byla ta, která se směje naposledy. Dám nějaké dívce 40 dolarů," napsala.

Doporučujeme: Kdy je opravdu na miminko pozdě?

Většinou ale nejde o žert ani o pomstu. Hlavními kupujícími jsou ženy, které prostě chtějí své chlapy uhnat. Zatímco dřív se nechaly "zbouchnout", dnes už nemusí riskovat, že s dítětem zůstanou samy - stačí zadat inzerát, koupit pozitivní test a čekat, co milý na to... Což znamená, že testy opravdu slouží k vydírání.

Podivné obchody neprobíhají jen za oceánem. Na dračku jdou pozitivní těhotenské testy třeba v sousedním katolickém Polsku. Stačí na serveru Allegro zadat "Kup test ciążowy", a už vám naskáčou na monitoru desítky nabídek v přepočtu za 130 - 200 Kč za kus.

Některé těhotné ženy údajně prodají denně i dvacet testů se dvěma čárkami. Záměry kupujících nezkoumají. Kontakty nedávají, pouze nic neříkající e-mailovou adresu. Když jim zavolá novinářka, zmizí jako pára nad hrncem - s médii se nebaví. Určitě dobře vědí proč.

Fungovat to ale může

Bohužel. Myslíte, že pravda o těhotenství vyjde rychle najevo? Nemusí. Představte si třeba situaci, kdy žena vytáhne na váhajícího partnera pozitivní těhotenský test. Poté, co ho díky tomu uloví, se už dvojice nemusí při sexu hlídat, miminko už je přece na cestě. Že přijde na svět o pár týdnů později? Inu, matka příroda...

A když se žena vdávat nechce? Není nic snadnějšího, než z dotyčného nešťastníka vymáčknout aspoň peníze "na interrupci".

Už i v ČR

Tento pro ženy nepříliš lichotivý trend už dorazil i k nám. Jak informoval Český rozhlas, prodejem pozitivních těhotenských testů si na internetu přivydělávají také české maminky.

Čtěte také: Reprodukční strategie žen se mění - vyhyneme?

Inzeráty se objevily na serveru Bazoš, po upozornění Českého rozhlasu je však provozovatel Radim Smička smazal: "Nepřišlo mi to úplně vhodné, většina inzerátů měla pouze telefonní číslo. Je možné, že to někdo kupuje. Poptávka asi je," uvedl pro rozhlas.

V ČR - na rozdíl od Polska, kde za to hrozí tříletý trest odnětí svobody - není zneužívání těhotenských testů trestným činem, ale... Opravdu stojí za to zahrávat si s partnerem ve věci tak zásadní, jako je důvěru ve vztahu?

Co je podle vás hloupější: Vydírat partnera, nebo ho jen tak zkoušet? Snížily byste se k něčemu takovému? A co vy, pánové - dokázali byste něco takového odpustit? O tom můžete diskutovat pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Holení a klystýr před porodem? Zbytečné ponižování žen!

Jak jsem se konečně naučila nešikanovat své děti

10 orgánů, které v těle nepotřebujete

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama