reklama

Nesnažte se být dokonalými rodiči, uklidňuje Angelina Jolie v těžké době karantény

Angelina Jolie je už několik týdnů jako ostatní rodiče doma se svými šesti dětmi. Tátům a mámám po celém světě posílá vzkaz, ve kterém je uklidňuje a motivuje.

Foto: Shutterstock

"Teď, uprostřed této pandemie, myslím na všechny matky a otce, kteří jsou s dětmi doma. Doufají, že dělají všechno dobře, snaží se odpovídat na všechny otázky a zůstat klidní a pozitivní. Mně moc pomohlo zjištění, že je to nemožné," píše šestinásobná matka Angelina Jolie v newsletteru pro časopis Time, který adresovala všem rodičům.

Píše v něm také, že myslí na všechny mámy a táty, pro které je složité toto období zvládat a kteří se snaží svou rodinu těmito dny vést a přitom se sami strachují, plánují a usmívají se, i když se třeba uvnitř hroutí.

"Nebyla jsem v mládí příliš stabilní. Ve skutečnosti jsem si nedokázala představit, že budu něčí máma. Živě si ale pamatuji to rozhodnutí, že jí budu. Nebylo těžké milovat, obětovat sama sebe někomu a něčemu většímu, než je můj život. Těžké ale bylo zjištění, že odteď budu ten, kdo musí všechno a vždy zajistit, od svačin až po lékařské ošetření, cokoliv, co přijde. A hlavně být trpělivá," říká čtyřiačtyřicetiletá oscarová herečka.

Angelina Jolie je matka osmnáctiletého Maddoxe, šestnáctiletého Paxe, patnáctileté Zahary, třináctileté LGBT ikony Shiloh a jedenáctiletých dvojčat Knoxe a Vivienne. Poslední tři jsou jejími biologickými dětmi, které má s hercem Bradem Pittem.

Jolie tak předává všem své životní zjištění: "Vaše děti nechtějí, abyste byli bezchybní, jen upřímní a dělali věci nejlépe, jak umíte."

"Ve skutečnosti, čím více prostoru dostanou být dobří v tom, v čem jste vy slabí, tím silnějšími osobnostmi se můžou stát. Milují vás a chtějí vám pomoct. Budujete tým, ve kterém se společně vychováváte a rostete," dodává herečka. 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama