reklama

Co je opravdu třeba zabalit do porodnice?

Nejrůznějších seznamů potřeb do porodnice najdete spousty. My jsme se zaměřili na ty věci, které opravdu potěší a zpříjemní vám život! Třeba takový nafukovací kruh - na sezení po porodu  pohodlná vychytávka.

Foto: Isifa/Thinkstock

Nejrůznějších seznamů potřeb do porodnice najdete spousty. My jsme se zaměřili na ty věci, které opravdu potěší a zpříjemní vám život! Třeba takový nafukovací kruh. Na sezení po porodu je to velmi pohodlná vychytávka.

Vybrali jsme i další drobné nezbytnosti, abyste se cítila co nejlépe. Psychika rodičky i šestinedělky je nesmírně důležitá, tak proč si dělat nepříjemně ještě nemocničním andělíčkem s odkrytým pozadím!

Župánek a podkolenky

Na sál určitě nezapomeňte jelení lůj - při dýchání hodně vysychají rty - a kus čokolády nebo ovoce pro rychlou energii. Užijete také velkou osušku na sprchování. Bezprostředně po porodu budete potřebovat hlavně mobilní telefon s větším kreditem a nabíječkou.

Co s sebou do porodnice? Seznam věcí pro vás!

Do porodnice přibalte 2-3 kojicí nebo jiné pohodlné elastické bezešvé podprsenky bez kostice. Počítejte s tím, že se ňadra opravdu zvětší, klidně až o dvě čísla. Nejste-li fanda nemocničního andělíčka (takových moc není), vezměte si vlastní příjemnou noční košili, buď vepředu propínací na pár knoflíčků nebo na ramínka, která jdou pohodlně stáhnout z ramene kvůli kojení. A přes ni nějaký pěkný župánek, svetr, kabátek či pléd, ve kterém budete moci chodit po chodbě plné návštěv.

Přibalte také ponožky nebo podkolenky, při chození po nemocnici může být chladno od nohou. Pantofle se doporučují omyvatelné, abyste s nimi mohla i do sprchy. Místo nepohodlných žabek jsou lepší crocsy, ideálně s páskem přes patu. Vzhledem k tomu, že byste je měla po odjezdu z porodnice z hygienických vyhodit, klidně to mohou být i ty za stovku z tržiště.

Když bude miminko hezky spinkat, užijete časopis nebo knížku. Dejte přednost lehčímu, optimistickému žánru, na existenciální dramata není vhodný čas. Pokud nemáte mp3 přímo v mobilu, přibalte walkmana a sluchátka. Nezapomeňte ani na něco, co bude jen miminka: hračku, na kterou se může v postýlce dívat, když se probudí. A pro sebe už zmíněný nafukovací kruh, to je opravdu moc praktická pomůcka.

Spoustu ručníků a rtěnku

Hodit se vám možná budou papírové kapesníky, kapky do nosu na zvlčení nosní sliznice (stačí vincentka), bepanthen na bradavky i na opruzeniny a případně gel z dubové kůry na hemoroidy. Uplatnění najde i fén na vysoušení jizvy a mýdlo bez parfémů na její sprchování.

Ručníků spotřebujete víc - mějte je zvlášť na horní a zvlášť na dolní polovinu těla, kvůli očistkům. I proto jsou vhodnější tmavší barvy. Také menší ručník na ruce se neztratí. Možná budete potřebovat i něco přeprat - odlitý kus pracího prášku pro ruční praní se určitě neztratí a moc místa nezabere.

První den po porodu asi ne, ale třetí den už určitě ano - budete chtít být hezká maminka. Přibalte základní kosmetiku a manikúru, líčení a odličovací pomůcky. Nezapomeňte na zrcátko a antiperspirant, ale pozor, ne moc parfémovaný, aby vás miminko ještě poznalo!

A už je to tady - jedete domů! Vaše bříško ještě nebude mít po porodu ideální tvar. Ideální je vzít si na cestu oblečení, které jste nosila asi tak 6. měsíci těhotenství. A dobrá rada na závěr: tašku do porodnice se sbalte opravdu s předstihem, abyste ji mohla jen v rychlosti popadnout I první porod může být rychlý, a tatínek sotva vybere ten správný krém na obličej...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Náš syn žil tři dny: Video, které svírá srdce

Drsný experiment: Ztratila se mi maminka!

7 rad, jak opticky zvětšit malý byt: Tyhle fungují!

Seznam věcí pro dítě

 • 30 jednorázových plen
 • 3 látkové pleny
 • mycí přípravek, krém a olejíček na ošetření dětské jemné pokožky
 • vatové tyčinky do oušek a nosánku
 • kartáček na vlásky
 • rychlozavinovačka a dečka
 • oblečení na cestu domů

Seznam věcí pro maminku

 • ručníky
 • boty na přezutí a teplé ponožky
 • hygienické potřeby
 • jemný toaletní papír, papírové kapesníky, vlhčené hygienické ubrousky
 • porodnické i prsní vložky
 • 2-3 kojicí podprsenky
 • noční košile a župan
 • mobilní telefon
 • doklady pro lékaře a matriku


 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama