reklama

Náš syn žil tři dny: Video, které svírá srdce

Joshua Immanuel měl na tomto světě vyhrazený jen krátký čas. Příběh jeho života natočili rodiče na video - od ultrazvuku v mámině břiše až po smrt v inkubátoru.

Foto: Isifa/Thinkstock

Joshua Immanuel měl na tomto světě vyhrazený jen krátký čas. Příběh jeho života natočili rodiče na video - od ultrazvuku v mámině břiše až po smrt v inkubátoru.

Dojemný dokument, který publikovali na youtube.com, vznikl na jeho památku. Spolu s vírou pomohl rodičům tragédii alespoň trochu překonat. Nabízíme vám překlad smutného videa statečného táty, statečné mámy a jejich malého chlapečka.

Radost vystřídal šok

Vzali se 8. srpna 2008. Po čtyřech měsících, právě na Štědrý den, zjistili, že se stanou mámou a tátou. Byli tak šťastní. První čtyři měsíce těhotenství proběhly úžasně, miminko v bříšku prospívalo a oni ho milovali. Zjistili, že čekají kluka. Na ultrazvuku viděli, jak mu bije srdíčko...

Doporučujeme: Neuvěřitelné video - porod do vody v přímém přenosu!

Dne 7. května, v pátém měsíci těhotenství, sdělil lékař matce při pravidelné kontrole šokující zprávu: U dítěte byl diagnostikován vrozený hydrocefalus. V mozku se mu hromadila voda, která nepřirozeně zvětšovala hlavičku. Pravděpodobnost následků na pozdější psychický i fyzický vývoj byla vysoká. A že bude co nejdříve po narození potřebovat operaci, aby vůbec přežilo, bylo zcela jisté. Přesto rodiče dál doufali. Modlili se, aby jejich synovi pomohl Bůh, proto ho také pojmenovali už před narozením. Dostal jméno Joshua - Bůh je spása a Immanuel - Bůh je s námi.

Narodil se předčasně

Už 4. června se u maminky nečekaně objevily slabé kontrakce. Později v noci praskla plodová voda. Joshua Immanuel přišel na svět 5. června 2009 ve 20:27. Narodil se předčasně, ve 26. týdnu těhotenství, císařským řezem. Lékaři byli upřímní. Rovnou rodičům řekli, ať moc nedoufají - pravděpodobnost přežití byla 1:1.

Novorozence okamžitě přenesli do inkubátoru. Maminka si ho nemohla ani pochovat, natož políbit. Dotknout se ho táta s mámou mohli až druhý den po narození.

Čtěte také: David, chlapec z bubliny: Život strašnější než smrt

Miminku se nedařilo lépe ani druhý den. Plíce ještě nebyly vyvinuté, bojovalo o každé nadechnutí. Hydrocefalus jeho boj o přežití ještě komplikoval. Lékaři viděli jen malou šanci na přežití, nic než modlitba rodičům nezbývalo.

Potom náhle ustalo...

"Přesto jsme ho opravdu milovali takového, jaký byl - jen náš. Doufali jsme, že zůstane. Chtěli jsme, aby zůstal. Tolik jsme ho milovali. Ale už jsme věděli, že ho musíme milovat tak moc, abychom ho dokázali nechat odejít. Věřili jsme, že Bůh udělá, co je pro něj nejlepší," vzpomínají máma s tátou.

Dne 8. června 2009 se dýchání zhoršilo. A potom náhle křečovité nádechy ustaly. Nepomohly ani přístroje, ani nejlepší lékařská péče. Rodiče mohli jen bezmocně přihlížet. Joshua Immanuel zemřel před jejich očima 8. června ve 21:05 hodin.

Toto je příběh krátkého života Joshui Immanuela:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Operace v těle matky aneb Zázraky pod rukama lékařů

Drsný experiment: Ztratila se mi maminka!

Nevolnost psů při cestování autem: Tipy a rady!

Co je hydrocefalus

Hydrocefalus (také označovaný vodnatelnost mozku nebo vodnatelnost hlavy) je onemocnění vzniklé na podkladě poruchy tvorby, cirkulace nebo resorpce mozkomíšního moku. Klinické projevy závisejí na typu a rychlosti jeho vzniku, akutní progrese je spojena s ohrožením života. U převážné většiny pacientů je nutná operace. K prevenci a včasnému rozpoznání komplikací je nutné pravidelné sledování dítěte a spolupráce pediatra s dětským neurologem a neurochirurgem.
zdroj: pediatriepropraxi.cz

 

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama