reklama

Co byste měli vědět, než se vydáte s dětmi do akvaparku

Vedro se nedá vydržet, takže radovánky u vody jsou jedinou snesitelnou aktivitou pro velké i malé. Pojďme si nejdřív ale odpovědět na dotazy, které vás možná zajímají, ale máte strach se na ně zeptat.

Foto: iStock

Článek se bude hodit rodičům malých ratolestí, které se vydávají vstříc vodnímu dobrodružství poprvé, i těm, co mají doma puberťáka.

Co vás tedy nejvíce zajímá?

Dotaz č. 1: Do akvaparku se chystám poprvé se svým malým dítětem. Co si máme vzít s sebou? Potřebujeme potvrzení od lékaře, že je dítě zdravé?

Potřebujete plavky, ručník, sprchový gel, boty do sprchy. Pro dítě plenky do vody i ty normální. Potvrzení od lékaře pro dítě nepotřebujete, jen se musíte před vstupem do bazénu pořádně osprchovat.

Dotaz č. 2: Své dítě ještě kojím, kdy zrovna dostane chuť. Je to vhodná situace pro návštěvu bazénu?

Samozřejmě, kojení je naprosto přirozenou součástí života. Pokud vám není pozornost okolí příjemná a přejete si pro sebe a své dítě soukromí, vezměte si šátek, kterým se můžete u bazénu přikrýt. To stejné platí i o dalších potřebách dítěte. V případě, že ještě neumí chodit na dospělé WC, vezměte mu s sebou plenky do vody.

Dotaz č. 3: Ratolest má citlivou pokožku nebo je dokonce alergik. Bojím se, aby mu chlorovaná voda v bazénu neublížila.

Většina moderních bazénů a akvaparků využívá pokrokového čištění vody třeba pomocí ultrafialového světla, ozonizací či aktivním kyslíkem. Nemusí tedy používat jen chlor, který často kůži a oči dráždí.

Dotaz č. 4: Mám doma batole i puberťáka. Jaké koupaliště vybrat, aby se zabavili oba?

Mládež se bude chtít vydovádět na nejrůznějších atrakcích, batole zas potřebuje brouzdaliště a vhodnou teplotu vody. Ptejte se na reference rodiny a kamarádů, kde se jim líbilo nejvíce. Ideální je, když je na místě také občerstvení, klidová zóna a dětský koutek.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama