reklama

10 věcí o životě, které singles nikdy nepřiznají nahlas

Žít sám je moderní, příjemné a pohodlné. Jenže to má i svá úskalí.

Foto: Thinkstock

Žít sám je moderní. Je to tak příjemné a pohodlné: Když chcete společnost, vyrazíte si s přáteli. Když chcete být sám, zalezete do nory.

Je jedno, v kolik večer dorazíte domů (a jestli vůbec), nikomu se nemusíte zodpovídat ani přizpůsobovat. Jdete spát, když jste unavení, o víkendu vstáváte, až dostanete chuť na snídani. Žena si nemusí večer holit nohy, muž neřeší dlouhé vlasy v odtoku vany ani použité ponožky v koutě ložnice.

Doporučujeme: 20 let jsem byla single. Byla to nejlepší škola života

Jenže... Zmíněné výhody skrývají také úskalí, o kterých singles už tolik nahlas nemluví.

Jaký je rub singles?

  1. Jste-li žena, vaše koupelna vydrží déle nablýskaná a v kuchyni nikdo nenechává použité nádobí. Nemáte však také s kým se podělit o luxování, a když klekne auto, závisí oprava jen na vás, přestože tomu vůbec nerozumíte.
  2. Můžete si chodit po bytě nahá od rána do večera. Ale ouha, když potřebujete zapnout vzadu šaty na zip nebo úzký náramek - to pak třetí a čtvrtá ruka docela chybí.
  3. Nemáte chuť, nevaříte. Je přece úplně jedno, že si dáte k večeři jen kousek chleba s máslem. Bohužel vás taky nikdo nehlídá, když místo něj spořádáte pytlík gumových medvídků nebo tabulku čokolády.
  4. Je jedno, v kolik večer dorazíte domů - a jestli vůbec. Jenže pokud ano, čeká vás tam jen studená postel. Žádná hřejivá náruč, žádná pusa na dobrou noc, žádné uklidňující objetí, když vás probudí ze snu ošklivá noční můra...
  5. Jste samostatní, sebevědomí a nezávislí. Čas od času se vám však hodně stýská. Zejména v neděli večer, když není s kým posedět a jediného společníka dělá puštěná televize.
  6. O nikoho se nemusíte starat, celý čas máte jen sami pro sebe a na to, co vás baví. Běda však, až přijde nemoc. Není, kdo by vám uvařil horký čaj s medem a citronem a měnil na čele ledové obklady.
  7. Sám vyděláváte, sám utrácíte. Děti jsou drahá záležitost, investujete raději do sebe. Když však přijde krize, málo zakázek, vyhazov z práce nebo dlouhodobá nemoc, nemáte, o koho se opřít. O to víc musíte myslet na zadní kolečka.
  8. Můžete klidně sedět na záchodě s otevřenými dveřmi, krkat a prdět. Větší soukromí ale také znamená menší bezpečí. Kukátko a řetěz jsou nezbytnou součástí vybavení bytu.
  9. Nikdo vás nezahrnuje spoustou zbytečných řečí. Nemusíte přemýšlet, proč je naštvaná/ý. Chcete mlčet, mlčíte. Pokud ale chcete slyšet lidský hlas, pustíte si rádio. To se sice čas od času dobře poslouchá, jenže s ním moc nepokecáte. Jedině byste mluvili sami se sebou.
  10. Spoléháte se sami na sebe a umíte se o sebe postarat. Už méně dobře jste se ovšem naučili řešit věci společně, dělat kompromisy a sem tam třeba i ustoupit názoru druhého. To však také patří k životu.

Co je lepší, jeden, nebo dva?

Co je tedy lepší? Žít si samojediný, na vlastní triko a zodpovědnost, ale nemuset se při tom s nikým dohadovat a dělat kompromisy? Nebo raději být dva (a víc), dělit se o zisky, přinášet oběti, docházet k (někdy trpkým) kompromisům, ale mít pokrytá rizika a netrpět samotou? Jaká je vaše cesta?

O tom můžete diskutovat pod článkem a hlasovat v anketě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Proč zůstáváme single: Jde o svobodu, nebo lenost?

Berenika Saudková: O tátovi, hyenách a sprosťárnách

5 způsobů, jak nepodlehnout tlaku v práci

Britové jsou u vytržení ze znovuobjevených záběrů královny. Stačilo jedno slůvko | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama