reklama

Od pondělí do neděle. Detailní přehled pokrmů, abyste nemuseli vymýšlet, co uvařit

Připravovat pokrmy pro několik rodinných strávníků s různými chutěmi a zároveň držet se zásady, aby šlo o zdravé stravování, může někdy připomínat náplň vrcholového manažera. Představujeme jídelníček na celý týden, který by vás mohl inspirovat.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Jeden člen rodiny preferuje jednu potravinu, naopak druhý ji nechce nikdy pozřít, další má alergii na lepek a čtvrtý má nejraději maso. Dají se takové požadavky členů rodiny skloubit s vlastní touho po zdravém stravování? "Určitě ano, začněte tam, na čem se shodnete všichni," radí výživová poradkyně Štěpánka Kutišová. "Pokud se jedná například o maso, sahejte raději po takovém, které je libové a obsahuje méně tuku. Tučnost mletého masa můžete regulovat přimícháním zeleninových ingrediencí," vyjmenovává Kutišová zdravější variantu. 

Společně s hlavní výživovou poradkyní z center pro výživu a hubnutí Naturhouse Soňou Lovichovou vytvořily jídelníček i recepty pro životní styl celé rodiny. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama