reklama

Maskovaná řepa a cuketa: Netradiční recepty, ve kterých byste je ani nepoznali

Najednou se řepy a cukety sejde hodně v jeden čas, tak co s nimi? Zakomponujte je do lahodné večeře, lehkého tataráku nebo z nich upečte něco sladkého.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Ani vás už nebaví neustálé vymýšlení receptů? Rádi byste uvařili něco nového, chutného, barevného a zároveň plného vitamínů? Sáhněte do spíže po zelenině a zkuste tentokrát připravit netradiční pokrmy, které zachutnají nejen vám, ale celé rodině.

Národní označení biopotravin

Národní označení biopotravin

Logo biozebry s nápisem "Produkt ekologického zemědělství" se využívá jako známka biopotravin a také všech bioproduktů vyprodukovaných v ČR. Logo je dále doplněno o číselný kód kontrolní organizace (CZ-BIO-xxx), která provedla certifikaci bioproduktu v ČR.

Ať už budete vařit cokoli, nezapomeňte vždy dbát na kvalitu surovin, ze kterých jídlo připravujete. Ty nejlepší najdete především u farmářů hospodařících v režimu ekologického zemědělství. Seženete u nich vše, co potřebujete - od masa a mléčných produktů až po zeleninu, ovoce a bylinky.

Evropské označení biopotravin

Evropské označení biopotravin

Pokud výrobek pochází z Evropské unie, musí být označen biolistem, číselným kódem kontrolní organizace a také informací o původu surovin. Ten se obvykle uvádí ve formátu EU, nebo mimo EU společně s názvem země, ve které byly vyprodukovány všechny použité suroviny.

Pokud se ale nechystáte na výlet na farmu, kvalitní bio produkty nakoupíte i online přes různé e-shopy, které biopotraviny nabízejí, prostřednictvím bedýnkových systémů farem či ve vašem oblíbeném obchodě. Vždy však dbejte na to, aby produkt nesl označení dvěma logy biolistem a biozebrou. Jedině ty zaručují, že se jedná o certifikovanou biopotravinu bez chemie a průmyslových hnojiv.

Co z řepy a cukety lahodného vytvořit? Podívejte se do naší grafiky pro inspiraci. 

Více informaci na myjsmebio.cz.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama