reklama

Vláčný ořechový či mrkvový cupcake podle nejlepšího receptu? Upečte si oba

Obsahují méně cukru oproti původní americké verzi, jsou vláčné, a když se do nich zakousnete, projede vaším tělem příjemná slast. Lenka Hnidáková, která před pěti lety založila vlastní značku těchto malých dortíků Lelí's Cupcake, prozradila dva recepty na cupcaky, které si můžete upéct i doma.

Prohlédnout grafiku
Foto: archiv Lenka Hnidáková

Lenku Hnidákovou uhranul malý sladký dortíček, který by se dal charakterizovat jako známější muffin se sladkou ozdobou ze šlehačky nebo máslového krému, v Americe, kam se tehdy vydala se svým manželem na svatební cestu. Myšlenku, že by chuť, nápaditost těchto skvostů přenesla do Česka, si zrealizovala v roce 2015, kdy uspořádala crowfundingovou kampaň pro vznik obchůdku.

Na HitHitu se jí podařilo vybrat přes 300 tisíc korun, a o rok později otevřela první pražský cupcake obchod nedaleko Karlova náměstí. V roce 2019 vydala knihu receptů na cupcaky, kterou podpořila značka Dortisimo.cz. 

Podívejte se na dva recepty na skvostné cupcaky, které najdete i v sortimentu Lelí's Cupcake.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama